Cilt bakımı için beyaz kil maskesi

Daha zarif bir cilt için beyaz kil maskesini denediniz mi.?

Cilt bakımı için beyaz kil maskesi

Beyaz kil maskesinin faydaları her cilde uygun şekilde hazırlanır ve gözeneklerin hava almasında ciltdeki lekeler siyah noktalar için bire bir etkili çözümdür.

Beyaz kil maskesi çeşitli bitkilerden farklı şekilde hazırlanır şimdi biraz bunlardan bahsedelim.

Papatya suyu ile yapılan beyaz kil maskesi

 1. 1 tatlı kaşığı papatya suyu
 2. 1 tatlı kaşığı kil

Papatya suyu kil maskesi yüzünüze hergün hafifce sürünüz karışımın kuruması 10 dakika bekleyin bol ılık su ile durulayın bu karışımı haftada bir kez uygulayın.

Yeşil kil maskesi yağlı ciltler ve siyah noktalar için faydalıdır.

 1. 3 yemek kaşığı yeşil kil
 2. 3 yemek kaşığı deniz kili
 3. 3 yemek kaşığı süt tozu
 4. 1 yemek kaşığı yeşil çay tozu
 5. 2 çay kaşığı nane

Malzemeleri birbirine güzelce yedirin banyonuzda bir kavanozda saklayabilirsiniz kullancağınız zaman iki çay kaşığı ilesıvılaştırabilirsiniz yüzünüze uyguladıktan 10 dakika sonra ılık su yardımı ile güzelce durulayın.

Sızma ballı kil maskesi

 • 2 yemek kaşığı beyaz kil
 • 2 çay kaşığı bal
 • oluru kadar su

Yapılışı sıvı ile 1 ölçekli kili karıştırın karma ciltler için doğal süt kullanın daha sonra da içine bal ilave edin  çok kuru olduysa biraz daha süt veya su katabilirsiniz karışımı güzelce cildinize yedirin 20 dakika sonra bez veya banyo lifi ile cildinizi durulayıp temizleyin.

Zeytinyağı ve limonlu kil maskesi tarifi

 1. 4 yemek kaşığı kil
 2. 5 bardak su
 3. 5 damla limon suyu
 4. 5 damla zeytinyağı

Hazırlanışı kil ile suyu birbirine karıştırın üzerine limon suyu ve zeytinyağı damlatın ve karışımı biraz ısıtın soğumasını beklemeden yüzünüze sürünüz yaklaşık 15 dakika kadar kurumasını bekleyin kuruladıktan sonra ılık msu ve yüz sabunu yardımı ile durulayın.

Kayısı yağlı kil maskesi 1 tatlı kaşığı kayısı yağı 2 yemek kaşığı kil 6 yemek kaşığı su malzemeleri bir kapta güzelce hafif keke kıvamına gelen kadar su ekleyip karıştırın çünkü yüzünüze rahatça sürmek için daha sonra maskeniz katılaşmadan yüzünüze sürün 20 dakika kadar bekletin sonr aılık su ile yıkayın.

Aspirinli kil maskesi

 1. 2 çay kaşığı beyaz kil
 2. 2 çay kaşığı aspirin tozu
 3. 2 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı sivilceler için etkili bir maskedir malzemeleri birbirine karıştırın 25 dakika sonra kurumasını bekleniyin ılık su ile güzelce yıkayın.

Önemli Not : Site takipçilerimiz bu maskeleri uyguladıktan sonra yüzünüzü temiz kullanılmamış bir yumuşak havlu ile iyice kurulayın.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik