izmirin gezilecek yerleri

izmirin eğlence mekanları ve gezilecek yerleri hakkında fikir veriyoruz.

izmirin gezilecek yerleri

Merhaba tatilciler şimdi sizlere izmirin gezilecek yerleri hakkında bilgi vereceğiz hepimiz izmiri merak ederiz gitmeden önce internet bilgi ediniliriz işte doğru web sitesinde doğru bilgileri ulaşıyorsunuz.

İlk gezilecek yerimiz konak kemeraltı kaplıçarşısını gezebilirsiniz burada kahveciler dönerciler nargile kafeleri kıyafet mağazaları bebek malzemeleri aklınıza ne gelebiliyorsa konak ta saat kulesinin karşı tarafında alan mevcut burası her gün kalabalık binlerce turstide bulabilirsiniz.

Karşıyaka bayanların en çok alışveriş yaptığı mekanlardan birisi burası izmirin merkezi diyebiliriz yürüş parkaları yaşlılar ayrı kesimde gençler ayrı kesimde dolaşır izmir de hava nasıl olursa olsun izmir insanı kendini hep dışarı atıyor.

Alsancak kordon çimlerle ve deniz örtülü bir havası vardır insanın gerçekten hzuur bulacağı en kaliteli yerlerden birisi diyebiliriz burada nefes darlığı çeken bir hastayı götürseniz bile anında şifalı bulur havasıyla o derece tavsiy ediyorum.

Sasalı izmir doğal yaşam parkı izmirin çiğili ilçesinin sasalı beldesi civarında izmir büyükşehir belediyesi tarafından kurulan yaşam parklardır.

Konak saat kulesi burayı duymayan kalmamıştır nasıl ankaranın atakulesi vaarsa istanbul da taksim meyadanı varsa izmirinde saat kulesi vardır Türkiye gerçekten güzel yer ama izmir gelipte bir hafta olsun insan ömrü hayatında kalmalıdır.

Alsancak külturpark izmir fuar alanı burası behçet uz öncülüğünde 1 ocak 1936 tarihinde kurulmuştur. Enternasyonal fuarı ile anılsa her yıl giyimden sanayi ürünlerine kitaptan süsü bitkilerine kadar çeşit fuarlara ve sergilere ev sahipliği yapmıştır.

Burada Gelinlik çanta ayakkabı kısaca moda üzerine fuarlar yapılmaktadır.

Balçova teleferik tesisleri teleferik gerçekten çok eğlenceli bir şey insanların bakış açışını değiştiriyor izmire giderseniz muhakak tepeden bir izmire bakın ve anlatın akşam yemeğini deneyebilirsiniz.

Karataş asansör 58 metre yükselikte olan mithatpaşa caddesi ile halilrıfatpaşa caddesinin arasında işleyen iki asansörü barından asansör kulesidir diyelim 1907 yılında musevi işadamı Nesim Levi bayraklıoğlu tarafından yaptırılan asansör birinden diğerine 155 basamakla ulaşılan iki semt arasında hızlı ve kolay ulaşım sağlama amacıyla yapılmıştır.

Bornova ege üniversitesi botanik bahçesi burası bitkiyi koruma ve genç tutma amacıyla kurulmuştur canlı ve cansız bitkilerin hepsini burada bulabilirsiniz. Gelip burada hatıra fotoğrafları çektirebilirsiniz.

Ve son gezilecek yer Kadifekale St. Polycarp kilisesi M.S 155 yılında inancından dolayı romalılar tarafından bugünkü kadifekale yakınında bulunan stadyum 86 yaşında şehit edilen ST polycarp adına yapılmış olan izmir en eski kiliselerindendir. 1742 yılında çıkan yangında ne kiliseye nede fransız mahalesine zarar gelmez bu şiddetli olaydan kurtulmuş olmak st polycarp mucizesine dayanır. işte gavur izmir muhabbetide buradan geliyor arkadaşlar sizlerde izmirin eğlence mekanları hakkında eklemek istedikleriniz varsa konu altına mesaj olarak yazın onaylıyalım.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik