Makyaj malzemelerinin ömrü ne kadardır

Güzelliğine dikkat ettiğiniz gibi sağlığınıza da dikkat edin bayanlar çünkü güzellik için kullandığınız makyaj malzemeleri sizi sonradan bir cadıya çevirsen.

Makyaj malzemelerinin ömrü ne kadardır

Makyaj malzemelerinin ömrü ne kadar özellike hanımlar siz bu konuda biraz daha titiz olacaksınız güzellim özellim diye gezmeyle olmuyor dikkat etmediğiniz sürece yüzünüzde aşırı lekeler ve kırışıklıklar başka tür hastalıklara neden olabilir.

Makyaj malzemelerinin kullanım süresi özellikle mağzadan alırken ve kullanırken son kullanma tarihine ilk önce dikkat edelim.

Ucuz yolu makyaj malzemeleri almak yerine kaliteli ve marka olanları tercih edelim. 

Rujun ömrü ne kadar rujlar son kullanma tarihinden sonra 3 yıl daha kullanım gösterir. Şayet rujda koku yoksa kullanabilirsiniz.

Göz kaleminin kullanım süresi göz kalemleri kurulduğunda atılmalıdır 3 yıl en fazla kullanbilirsiniz.

Fondötenlerin kullanım süresi 2.5 yıl kadardır Fondötenleri kullanmaya başladığında kullanım süresi 1 yıl civarıdır.

Pudra ne kadar süre kullanılmalı en uzun ömürlü makyaj malzemesidir desek yeridir kuruma olsalıkları olduğu için 1 yılda tüketilmelidir.

Allık ne kadar süre kullanılmalı bayanların en çok merak ettiği konulardan birisi kuruduğu an atılmalı 2 yıl içinde değişmenizi öneririz.

Göz farlarının ömrü ne kadar alırken dikkat edin çatlamış ve kurumuşsa niyadı dolmuş demektir. Farı aldıktan sonra en fazla 2 yıl sonra kullanıp atınız farı uyguladığınızda göz kapağınızda dağlıyorsa hemen çöpe atın hastalık bulaşabilir.

Göz kapatılarının kullanım süresi sıvı kapatıcılar en fazla 1.5 yıl kompakt olarak kullanılan kapatılcılar ise çok daha kısa sürede bozulduğu için kokusu varsa direk atın.

Ojenin kullanım süresi ne kadar ağzı kapalı ise hiç açılmamışsa 3 yıla yakındır ağzı açılmazsa en fazla 1 sene gibi süre kullanın aşmışsa çöpe atın veya kuru oje ise gine tekrar çöpe atınız.

Sizinde bu konu hakkında söylemek istedikleriniz varsa konu altına mesaj atabilirsiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik