Maskara sürme yöntemleri

Maskara bir bayana en etkili bakışı vermek için kullanılır maskaranın incellikleri hakkında bilgiler vereceğiz umarım işinize yarar.

Maskara sürme yöntemleri

Evet bayanlar maskara nasıl sürülür kaç adımdan oluşur işte yöntemleri.?

ilk adım kipriklerinizi kıvırın çekici bakışlara sahip olmak için kipriklerinizin kıvrık olması önem taşıyor kiprik kıvırıcı edinip nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenin lütfen fön makinesi ile kiprik kıvırıcınızı ısıtınız ama çok fazla olmasın zarar verebilir. Kiprik kıvırıcısını önce diplere doğru daha sonra da uçlara tutmayı unutmayın.

2. adım pudra sürerseniz kirpiklere sürülen pudra ayrımını kolaylaştırır sürülen maskara sonucu kipkleriniz topaklanıyor ve yapışıyorsa pudra sürerek bu sorunu çözüm sağlayabilirsiniz. Bunun yapmanızın amacı pudrayı fırçaya hafifçe uygulayın yağlı ve ıslaklığını alıp yapışmasını önler.

3. adım ise maskarayı içinden çıkardığınız da ucundaki fazlalık kısmı maskaraya geri verin maskarayı dip noktalardan başlayıp kirpik uçlarına doğru dalgalı şekilde sürün bu seferde tersini yapın üst kısımlardan başlayın uca doğru sürünüz. Daha sonra 30 saniye sonra bekleyin bir kat daha sürünüz.

Son adım toplanmış kiprikleri fırçayla ayırın alt kiprikler için de aynı işlemi uygulayın kirpikleri ayırın maskaranın cilde değimesini istemiyorsanız sürüş esnasında bir kağıt koyabilirsiniz isterseniz elinizlede cildinize değmesini önleyebilirsiniz.

 

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik