Çörek otunun saça faydaları

Çörek otunun saç dökülmelerine ne gibi faydası vardır

Çörek otunun saça faydaları

Malum saç dökülmesi beyazlaması yağlanması hepimizin en büyük sorunlarından birisidir.

Saç dökülmesi kepek oluşumuna karşı bitkisel çözümler üretmekle beraber doğal yollarla çörek otu ile bu tür hastalıklardan kurtuluruz. Saç dökülmesi artık günümüzde çok yaygın olarak bir hastalık haline geldi.

Saçlarınıza hem doğal bakım hemde saçlarınızın uzmasına neden olmaktadır.

Çörek otu saç beyazlamasını önler mi hafta bir kez kullanıldımı önler şimdi size bunun tarifini verelim.

Çöre otu yağı saça nasıl uygulanır bu karşımı yapmak çok basit anında hazır diyebiliriz çörek otu yağı çam terebentin esansı limon suyu organik olsun demlenmiş ıhlamur olması lazım.

Bu malzemeleri bir kabın içine koyun karıştırın daha sonra 20 dakika kadar saçınızda bekletin ve ılık su ile saçnızı yıkayın. Bunu hafta 3 kez deneyin.

Çörek otu saç uzatır mı evet şimdi bu sorunun cevabına geleceksek olursak saçlarınızın daha hızlı uzmasını istiyorsanız saç kıran diye bilinen saç derisi hatsalığına bire bir etki gösterir. Kırık saçlarınızı onarır mineral ve vitamin deposudur saç boyalarının saça ve saç derisine verdiği zararı çörek otu ile telafi edebilirsiniz.

Çörek otu nasıl kullanılır susam yağı ile ceviz yağının eşit oranlarda karıştırın içeresine çörek otu yağı ekleyin  B ile E vitamini kapsülüde katın eczanelerden temin edebilirsiniz.

Saçınıza uyguladıktan sonra streç film sarın 3 saat kadar bekletin sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın temiz havlu ilede kurulayın.

Çörek otu saç dökülmesinde badem yağı ceviz yağı susam yağı çörek otunun eşit miktarda bir kabın içine koyunuz ve karışıtırın elde ettiğiniz bu doğal karışımı hafta da 3 kez deneyin ve 3 saatten fazla zaman da bekletin.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik