Günde çay ve kahve ne kadar içmeliyiz

Toplum olarak günde ister istemez çay ve kahve tüketiyoruz ama tüketirken ne kadar tüketmeliyiz buna dikkat edelim

Günde çay ve kahve ne kadar içmeliyiz

Kalorisiz içecekler nelerdir.?

Vücudumuzun sıvı ve su dengesi çok ciddi derecede önemlidir erkeklerin sıvı ihtiyacı 3,7 dir kadınlarki ise erkeklere göre biraz daha azdır 2,7 dir 

Su organların en temel ihtiyaçlarından birisidir böbreklerin çalışması için oldukça büyük önem sahiptir 1500 ml deriden yaklaşık 500 ml bağırsaklardan 300 ml solunumla 300 ml yani günde yaklaşık 3 litreye yakın su tüketmeliyiz.

Kalori bakımından su 0 sıfır kaloridir

Günde kaç bardak çay içmeliyiz.?

190 ml demlediğimiz çayda ortalama 45 mg civarında kafein oranı vardır çay kafein yanında metilksantinler içermektedir bu iki madde mide salgısını arttıkça kafein bu nedenle ülser sıkıntısı yaşatmaktadır.

Yemek ile çay tüketimini sınırlandırması gerekemktedir neden diye soracak olursanız çayın içindeki tanen ve fitatlar minerallerinin emilimi azaltacak ve yetersizliğe neden olacaktır bundan dolayı da anti bakteriyel özellik taşımaktadır günde ortalama 3 bardak çay tüketimi yapınız.

Günde kaç fincan kahve içmeliyiz.?

Kahvenin kırk yıllık hatrı vardır diye bir söz var ya 3 filcan fazla kahve içildiğinde kalsiyum kaybını tetikleyecektir ve kemik erimesine neden olacaktır bu neden dolayı aslında 3 fincan kahvede çoktur uzmanların yaptığı araştırmalar sonucu 3 fincan ve fazla kahve tüketimi Alzheimer hastalığına neden olmaktadır.

Günde en fazla 3 fincan kahve tüketmeliyiz sizinde bu konudaki görüşlerinizi bekliyorum.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik