Boğaz ağrısını ne geçirir

Boğaz ağrısının en önemli sebeplerinden birisi enfeksiyondur. İşte bu enfeksiyonlara bitkisel doğal tedavi yöntemleri

Boğaz ağrısını ne geçirir

Boğaz ağrısına bitkisel çözümler nelerdir.?

Tuz ile su 1 su bardağı ılık suyun içine çay kaşığı ile tuz eritin gargara yapın yalnız suyu yutmayın bunu bir kaç kez deneyin.

Limon ile su 1 su bardağı için 1 çay kaşığı limon suyu karıştırın ve için virüsleri ve katirileri yakacaktır.

Suyun içine limon bal ve zencefil tedavisi 1 su bardağı sıcak suyun içine 1 tatlı kaşığı bal ile zencefil karıştırın ve bir dikişte içiniz.

Acılı su capsicum ismindeki maddeyi 1 bardak suyun içine 7 parça acı biberi ya da biber sosunu ekleyin boğazınız yanacak ama faydasını göreceksiniz gargara yapın sakın yutmayın.

Ada çayı boğaz ağrısına iyi gelen çaylar arasında yer alır adaçayının içine 1 çay kaşığı şap kahverengi şeker ve azıcıkta sirke ekleyin gargara yapın.

Safran ile beraber su birbirine karıştırın ve gargara yapın safrandaki antioksidan iyi gelecektir boğaz ağrısına.

Buğday çimi suyu bakterileri ve virüsleri engeller içinde klorofille ile beslenmiş olan buğday çimi suyu diş ve diş etlerinizde iyi gelecektir ağzınıda 5 dakika bekletin.

Karanfil çayı anti inflamatuar ve antibakteriyal özelliği olan bu gargara sayesinde boğaz ağrısından kurtulacaksınız.

Organik domatesi suyu boğaz ağrısında bir çok kişi bilmesede aslında en önemli ilaçlarından birisdir. Bir su bardağı domates suyunun için bir kaç damla acı biber sosu karıştırın gargara yapın boğaz ağrınız kısa süredece geçecektir.

Yeşil çay bilindiği gibi grip ve benzeri soğuk algınlığı hastalıklarında olduğu gibi boğaz ağrısınada iyi gelir ama bu sefer içmeyin gargara yapın.

Elma sirkesi ile tuz öksürüğe iyi geldiği gibi boğaz ağrısınada iyi gelir bir su bardağı su bir kaç damla elma sirkesi ve tuz ile gargara yapın bunu günde 3 kez deneyin etkisini göreceksiniz.

Altınmühür ile su bir su bardağı suyun içeresine 2 çay kaşığı altınmühür karıştırın ve gargara yapın ne kadar boğanızda bakteri var hepsini temizleyip atacaktır.

Ekinezya ile su 3 çay kaşığı eriyik durumundaki ekinezya bir su bardağı su ile karıştırınız ve günde 3 kez gargara yapınız.

Meyan kökü ile su bir bardak ılık suyun içeresine iki çay kaşığı meyan kökü şurubu veya tozunu ilave edin gargara yapın işlem tamam.

Frambuaz çayı gripten vücutdaki açık yaralara kadar bir çok hastalığın şifası olduğu gibi boğaz ağrısına iyi geliyor bir bardak sıcak suyun içine 3 çay kaşığı kurutulmuş frambuaz yaprağı ekleyin ve demlendikten sonra biraz ılık olduktan sonra gargara yapınız. Boğaz ağrısına iyi gelen gargara yöntemlerini burada belirledik.

Konu hakkında yorum yapmayı unutmayın değerli site takipçilerimiz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik