Trabzonun gezilecek yerleri

Karadeniz incilerinden birisi olan ve herkesin ömrü hayatı boyunca bir seferde olsa gidip gezebileceği illerden birisi Trabzon bahsedeceğiz.

Trabzonun gezilecek yerleri

Trabzonun gezilecek yerleri nelerdir.?

Ganita yazın güneşin batışı denizin üzerinden seyredildiği ender mekanlardan birisi çayınızı bu eşsiz manzarada içmenizi tavsiye ederim.

Boztepe Trabzonu kuş bakışı seyredebileceğiniz. Karadenizin güneşin batışını burada izleyebilirsiniz.

Trabzon müzeleri arkeoloji ile etnografya 0 yüzyılın başlarında yapılmış çok önemli sanatsal özelliklere sahip olan tarihi konak iki kısımdan oluşmaktadır. Arkeolojik ve etnografik eserleri binanın mimari özelliklerinide ve iç süslemelerini incelemenizi fotoğraf çekinmenizi hatıra amaçlı isteriz.

Trabzon kalesi yörenin en iyi şekilde korunmuş kalelerinden birisidir. Atatürk alanında yürüme 15 dakika çıkabilirsiniz.

Ayasofya camii müzesi selçuklu bizans ve gürcü mimarilerini ortak özelliklerini bir anda bünyesine almış.

Cephanelik irine kulesi olarak tanımlanan osmanlılar döneminde cephanelik olarak askeri hizmetler alanında kullanılmıştır.

Atatürk köşkü şehrin 7 kilometre güney batısında soğuksu mevkinde 19 yüzyıl sivil mimari desenlerinden birisi olmuştur.

Sera gölü mutlaka uğramanız ve piknik yapmanız gereken temiz hava alabileceğiniz ortamlardan birisidir.

Sümela manastırı yazı başka güzellik kışı başka güzellik sümela manastırı kesin ve kesin görmeniz lazım özellikle lise ve üniversite okullarında öğrenciler öğretmenleri eşliğinde yaz dönemlerinde gezmelere gelirler sizde ailenizle beraber gelebilirsiniz.

Sümela manastırına nasıl gidilir trabzon merkezden burası araba ile 45 dakika civarıdır maçka ilçesi merkezinden geçilerek gidilmektedir.

Uzungöl buraya turistler akın etmektedir yaz ve kış aylarında rahatça ulaşım sağlıyabilirsiniz. Uzungöle nasıl gidilir Trabzon rize sahil yolundan rize istikametinde OF ilçesine varıldıktan sonra iç kısımda yer alan çaykara ilçesine saparak gidilir.

Zigana yaylası burada trabzonlular koyunu kuzusu olanlara burada yaz ayı boyunca otlatmaktadır.

Trabzonun yöresel yemekleri nelerdir.?

Güzelce gezdikten sonra haliyle açıktınız şimdi trabzonda neler yiyebilirsiniz. Kaygana, mısır ekmeği, kara lahana dolması, Trabzon ekmeği, tereyağında alabalık, hamsi, sütlacını, Akçaabat köftesi, Trabzon tereyağı ve peyrinin tadına bakmadan gelmeyin sakın sonra üzülürsünüz.

Trabzon tatil otel fiyatları ortalam günlüğü 30 ile 75 TL'ye yakın otel fiyatları mevcuttur.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik