Kaplıcaların faydaları nelerdir

Çoğu insan tatilini kaplıcalarda yapar bu yüzden genelde belli yaş ortalamasındaki insanlar ömrü hayatı boyunca bir kaç kez olsun ömrü hayatında kaplıcalara gider

Kaplıcaların faydaları nelerdir

Termalkaplicaotelleri.Org sitesi olarak insanların en çok yapmak istediği bazen yaptığı bazende yapamadığı kaplıca tatilleri yani kaplıcalarının faydalarından bahsedeceğiz.

Kaplıcaların faydaları nelerdir kaplıcalar mevsimi bölgenin iklim şartlarına göre tespit edilir genelde memlekletimizde yerleşmiş bir şekilde kaplıcalar bulunur kaplıcalar tedavi süresi  hafta ile 2 hafta 3 ay süreler değişebilir. banyo zamanı ve süreler banyoya girmeden önce gerçekten temiz şekilde  ihtiyaçlarımızı görmek banyodan çıktıktan sonra temiz havlular ile kurulanmamız gerekir ılık odalarda terlenir ve üstümüz giyilir bir saate kadar aynı oda da tekrar kalınır.

ilk banyo kahvaltıdan önce aç karnına isteğe bağlı olarak kahvaltıdan 1 saat sonra yapılır

2 banyo ise akşam yemeğinden 3 saat önce alınması azami derecede iyi gelecek ortalama banyoda kalma süresi ilk gün 15 dakika sonraki günlerde hastanın bünyesi ve durumuna göre 30 dakika sürebilir.

içme kürü kronik hastalıklarda tavsiye ediliyor süresi 6 hafta olmalıdır 1 gün aç karnına  defada 6 su bardağı 1.5 litre ondan sonraki günler sabah öğle ve akşam yemeklerinden 30 dakika önce 3'er su bardağı içilir.

Kaplıcaların tedavi ettiği hastalıklar ise deri böbrek hastalıkları göz hastalıkları kalp ile kandolaşım hastalıkları kadın hastalıkları mide ile bağırsak hastalıkları romatizma karaciğer safra kesesi sinir sistemi ve solunum yolu hastalıklarıan iyi gelir diğer bir yandan da şeker hastalığına iyi gelmektedir. Sizinde eklemek istedikleriniz varsa konu altına yorum yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik