Göz çevresi bakımı

Göz altı kırışıklıklarına ve göz altı moruklarına çok hassas olduğu için doğal bakım maskeleri önereceğiz. Evde kolayca deneyin.

Göz çevresi bakımı

Doğal göz çevresi bakım maskeleri

- Göz çevresi için bakım.?

Malzemeleri

- 1 tane yumurta akı

- 1 tatlı kaşığı kahve

Yapılışı yumurtanın akını aldıktan sonra kahveyi ilave ediniz. Sonra bu karşımı itinalı bir şekilde pamuk kullanarak sürebilirsiniz. 25 dakika sonra ılık su durulayın. Göz çevresi kırışıklığı olanlar haftada 3 kez denesinler gece yatmadan önce.

- Göz altı moruklarına bakım maskesi.?

Malzemeleri

- 1 yeek kaşığı badem yağı

- 1 yemek kaşığı soya yağı

- 1 yemek kaşığı avokado yağı

Yapılışı bütün malzemeleri bir kapta tahta kaşık yardımı ile karıştırın. Sonra göz altlarına doğru sürünüz. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile yıkayınız. Göz altı moruklarına iyi gelen maskedir. Hafta da 1 kez daha tekrarlayın.

- Göz çevresi için havuç maskesi.?

Malzemeleri

- 1 tane havuç

- 1 çay kaşığı badem yağı

Hazırlanışı havucu yıkayınız daha sonra rendeleyiniz ve rendelenmiş havucun içine 1 çay kaşığı badem yağını ilave ediniz. Karşımı göz çevresine sürünüz. Bu karşımı uzanarak deneyiniz yoksa havuçlar düşer. Bu maske göz çevresini dokusunu düzenler ve besler. 25 dakika sonra ılık su ile yıkayınız. Haftada 2 kez deneyin.

- Göz çevresi için muz maskesi.?

Malzemeleri

- 1 tane muz

- 3 tatalı kaşığı gül suyu

Hazırlanışı muzu çatalla temiz bir kapta eziyoruz, sonra gül suyunu ilave edip biraz daha karıştırıyoruz. Sonra göz çevresine nazik bir şekilde sürüyoruz. Yarım saat sonra bekletip yıkıyoruz.

- Göz çevresi kremi.?

Malzemeleri

- 2 çay kaşığı zeytinyağı

- 1 ampul E vitamini

- 1 ampul B vitamini

Hazırlanışı malzemeleri kasede birbirine karıştırın daha sonra ağzı kapalı temiz bir şişeye alınız. Sonra göz çevreinizi her gün nemlendirebilirsiniz. 25 dakika sonra yıkayınız. Karışımı buzdolabında saklayınız. En fazla 3 gün gibi bir süre kullandıktan sonra yenisini yapınız.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik