Maya maskesi

Maya maskesinin faydaları cilt lekelerini giderir. Güneş lekeleri, sarkamalar, yağlı ciltler için bakımda bir numaralı maskedir.

Maya maskesi

Maya maskeleri

Saf maya maskesi tarifi.?

Malzemeleri

- 2 yemek kaşığı yaş maya

- 2 yemek kaşığı ılık su

Hazırlanışı mayayı ılık suyun içinde eritiyoruz. Hazırlanan karışımı cilde sürüyoruz. 20 dakika bekletikten sonra ılık su ile yıkıyoruz sonra da soğuk ile yıkayıp güzelce kuruluyoruz. Maya maskesinin amacı yağlanmaya kar önem alırsınız. Bu maskeyi haftada 3 kez uygulayın.

Güzellik için doğal maya maskesi.?

- 2 tatlı kaşığı yaş maya

- 2 tatlı kaşığı elma suyu

- 2 tatlı kaşığı süt

Hazırlanışı bütün malzemeleri bir kapta karıştıyoruz. İsteyen bayanlar boyun bölgesinde sürebilir. Maske sürüldükten sonra 25 dakika bekleyiniz ve maske kuruduğunda ılık su ile yıkayınız. Bu maskeyi hafta 2 kez deneyin.

Limonlu maya maskesi.?

- 3 tatlı kaşığı yaş maya

- 3 tatlı kaşığı limon suyu

Yapılışı limon suyu ve maya birbirine içinde eriltilmelidir. Sonra cildinize sürün bu maske yap toplanmasını sağlar. 17 dakika sonra çıkarınız. Cildinizi ılık su ile yıkayınız. Bu maskeyi 10 ara ile uygulayınız.

Cilt lekeleri için yaş maya maskesi tarifi.?

- 2 çorba kaşığı yaş maya

- 2 çorba kaşığı süt

Hazırlanışı sütle mayayı birbirine karıştıınız. Cildiniz kuruyacağı için ılık havlu ile nemlendirme yapınız. Daha sonra soğuk su ile yıkayınız. Maskeyi cildinizde 20 dakika bekletiniz. Bu möskeyi 7 günde 1 defa uygulayın. Bu maskenin faydası sivilce ve akneleri yok eder.

Kırışıklıklar için maya maskesi.?

- 2 çorba kaşığı yoğurt

- 2 çorba kaşığı yaş maya

Yapılışı maya ile yoğurdu iyice krem7 günde  kıvamına getiriniz. Sonra yüzünüze masaj yapar gibi sürünüz. Yarım saat sonra yüzünüzü yıkayınız. Bu maske ince kırışıkların açılmasını sağlar.

Pürüsüz cilt için kuru maya maskesi tarifi.?

- 2 çay kaşığı toz maya 

- Bir miktar su

Hazırlanışı toz mayayı yeteri kadar su ilave ediniz. Krem kıvamına geldiğinde karışımı yüzünüze veya cildinize sürünüz. 20 dakika sonra ılık su ile yıkayınız. 7 günde 2 kez uygulayın.

Uyarı: Limonlu maya maskesi hassas ciltlere uygulanmaz. Maya maskesinin faydalarını sizlere detaylı şekilde anlattık.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik