Gül maskeleri

Güllerin cilt güzelliğine ve sağlığına olan önemli etkilerinden dolayı , her geçen gün yeni gül maskesi tarifleri artmaktadır . Gül maskeleri ile cildinizin bakımını yapıp kadifemsi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Gül maskeleri

Gül maskeleri tarifi

Cilt için gül maskesi nasıl hazırlanır.?

- Gül yaprakları (kuru olacak)

- Mısır nişastası ( 2 tatlı kaşığı )

- Bal ( 2 tatlı kaşığı )

- Süt ( 4 çorba kaşığı )

Yapılışı ve kullanılış : Bal , mısır nişastası ve sütü bir kabın içerisine alın. Gül yapraklarını ufalayarak diğer malzemelerin bulunduğu kaba ilave edin. Bütün malzemeyi iyice  karıştırın. Karışımı cildinize dairesel hareketler yaparak sürün. cildinizde 20 dakika beklettiğiniz maskeyi parmak uçlarınız yardımıyla masaj yapıp çıkartınız. Soğuk suyla bolca yıkayın .Ardından mutlaka krem sürün . Bu gül maskesini 7 günde bir cildinize uygulayabilirsiniz. 

Cildi pürüzsüzleştiren gül maskesi

- 4 buçuk avuç taze gül yaprağı

- 1 buçuk çay kaşığı dövülmüş ıhlamur yaprağı

- 1 buçuk yemek kaşığı süt kaymağı

- Kestane unu ( göz kararı )

- 3 çay kaşığı bal

- 1 buçuk su bardağı su

Yapılışı ve kullanılışı : Gül yaprakları 1 buçuk su bardağı suda pişirilir. Ocaktan alıp süzdürülür . İçerisine toz halindeki ıhlamur yaprağı,bal ve süt ilave edilerek iyice karıştırılır. Kestane unu ilave edilerek hamur kıvamına getirilir. Hazırlanan karışım cilde sürülerek 20 dakika bekletilir.Bol suyla yıkayarak gül maskesi ciltden temizlenir . Cildinizin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayan bu maskeyi 7 gün arayla cildinize uygulayabilirsiniz. 

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik