Adana termal kaplıcaları

Adana termal kaplıca otelleri fiyatları adana ucuz kaplıca otelleri kükürtlü ve şifalı sular bu ilimizde de mevcuttur

Adana termal kaplıcaları

Adana kaplıcaları adana termal kaplıca otelleri aşağıda sırasıyal detaylı şekilde verilmiştir.

Acıdere kaplıcası su kuyu halinde bulunuyor ve çok ilgi çekicidir tuz oranı diğerlerine göre azdır bağırsak temizleyici olarak kullanılıyor safrayolları hastalıklarında iyi sonuç veriyor suyun sıcaklığı 15 derecedir mevki olarak Adana'nın Misis bucağının suludere koyünde yer almaktadır.

Kurttepe kaplıcası suyun sıcaklık derecesi 9 derecedir adana seyhan kurttepe köyü yakınlarında bulunuyor bu köy adana sayfiye yeridir bağlık bahçeliktir çok soğuk ve kuvvetli pürgatif bir su safrayolları bağırsak karaciğer hastalıklarına iyi gelir.

Tahtalıköy kükürtlü kaplıca ceyhan 7 km güneyinde tahtalıköy yakınlarında sıcaklığı 20 derece olan bir sudur suda kabarcıklar şeklinde kükürt hidrojen gazı çıkıyor bu suyun en büyük özelliği cilt hastalıklarına iyi gelir.

Ali hoca kaplıcaları Adana merkeze 12 km batısında olan ali hoca köyü yakınlarında bulunuyor bu kaplıca on kaynaktan oluşuyor bağırsak hastalıklarına bire bir iyi geliyor.

Kozan ılıca kaplıcası Adana ilinin kozan ilçesinin 5 km batısında ılıca köyündedir kükürtlü suyunun ağrılı hastalıklara iyi geldiğini söylüyor. 

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik