Doğal çil maskesi

Yüzümüzdeki çiller doğuştan veya güneşin etkileri ile oluşan cilt lekelerdir. Çil bazı kişilerde çok sevimli dursa da bazılarında çok stresli ve sıkıntılı durumlar yaratır.

Doğal çil maskesi

Doğal çil maskesi tarifi.?

Malzemeleri

- 1 tatlı kaşığı karbonat

- 1 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı malzemeleri birbirine karıştırınız. Yüzenüze sürünüz ve yüzünüzdeki kuruyana kadar bekletiniz. Ciltten o vularak çıkartılması lazımdır. Çillerin giderilmesi için ovulması şarttır. 7 günde bir kez deneyin.

Soğanlı çil maskesi

Malzemeleri

- 3 adet soğan

- Yeteri kadar elma sirkesi

Yapılışı 3 soğanı rendeden geçilerek suyu alınız ve posası atılır ve soğan suyunun içeresine eşit miktarda elma sirkesini ilave ediniz. Bu karışımı yüze pamuk yardımı ile sürünüz. 10 dakika sonra ılık su ile yıkayınız. Bu sayede çiller bir süre sonra kayıp olacaktır.

Çil maskesi kremi

Malzemleri

- Mısır unu

- Biraz kil

- Su

- El kremi

Yapılışı 3 malzemeyi birbirine karıştırınız mısır unu ve bu maskede önemli bir yere sahip olacaktır. Çil renklerinin açılmasını sağlamaktadır. Kilin faydasını herkes bilir ve kremi içine katma sebebimiz ise kıvanlı hale getirmesidir. Son olarak yeteri kadar su eklemniz maskenizi hazır su hale getirebilirsiniz. Bu maskeyi 7 günde bir cildinize sürünüz.

Çillere karşı alınabilecek önlemler

1. Çillerden fazla miktarda rahatsız olan kişiler güneşten uzak kalmalı. Güneş ışınlarından kaçınılmalıdır. Güneş sadece sivilce lekelerine iyi gelmektedir. 

2. Çilerden kurtulmak için peeling işleminde uygulanmaktadır. Peeling herkesinde bilgiği gibi kan akışını hızlandırmaktadır. Cildinizi yenilemektedir. Peelingler uzun sürede güzel etkili sonuçlar vermektedir.

3. Çil peelingi tarifi şeker ve su karıştırmaktadır. Yüzünüze sürünüz ve masaj gibi cildinize sürünüz. Kan hücrelerini uyarmaktadır. Tuz sakına kullanmayın yüzünüze yakmaktadır.

4. Çilleri tamamen yok etmek verilen tarifler düzenli şekilde uygulanırsa cilt kendini 90 gün sonra yenilemeye başlar. Çillerin görüntüsü azalır.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik