Yüzdeki tüylere bitkisel çözüm

Yüzdeki tüylere bitkisel çözüm istenmeyen kıl ve tüylere doğal maskesi ile anında müdahale edeceksiniz. Hem de bu sayede cildiniz zarar görmüyecek.

Yüzdeki tüylere bitkisel çözüm

Yüzdeki tüylere çözüm maskeleri

- Yüzdeki tüylere bitkisel maske tarifi

Malzemeleri

- 1 adet yumurta akı

- 1 tatlı kaşığı mısır unu

Hazırlanışı ve uygulanışı yumurtanın akının içeresine mısır ununu ilave ediniz. Sonra hazırladığınız bitkisel maskeyi tüylerin olduğu bölgelere sürünüz. Kuruduktan sonra maskeyi ılık su ile yıkayın. 60 gün boyunca hafta 3 kez yapınız.

- Yüzdeki tüylere bitkisel ağda tarifi

Malzemeleri

- 1 çay bardağı su

- 1 çay bardağı şeker

- Yarım çay bardağı limon suyu

Yapılışı ve uygulanışı suyu kaynatın  ve bu esnade kaynamaya başladığında şekeri üzerine döküp karıştırın ve daha sonra şeker eridikten sonra kaşrımın içine limon suyu ilave ediniz ve 3 dakika bekletin. Ocağı kapatıktan sonra ılık hale gelince uygulamaya başlayın. Sonra üzerine ince bir tülbent veya buna benzer bir yapıştırın. 2 dakikaya yakın bir süre bekledikten sonra bezi hafif şekilde üzerine bastırarak çekiniz. 

Önemli Not: Şeker ve limon suyu hassas olan ciltlerde sorun yaratabilir. Eğer uyguladığınızda cildiniz kızardıysa bu işlemi yapmayınız.

- Yüzdeki tüylerin geç çıkması için 

Bayanların genelde çene bölgesinde çıkan bu tarz tüyler ve tek tip kıllar çıktığında kesinlikle cımbız ve benzeri cihazlar kullanmayın. Çenede çıkan tüyler için bitkisel ağdayı deneyin.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik