Bitkisel siğil tedavisi

Siğil virüslerle bulaşan bulaşıcı bir hastalık türüdür. En çok çocuk yaşlarda görülür. Yetişkin insanlarda nadiren görülür.

Bitkisel siğil tedavisi

Siğil vücudumuzda hangi bölgelerde oluşur

- Yüzde siğil

Deriden daha kabarık olan siğiller yüzümüzde sanki bir leke varmış gibi görüntüsü sunar. Doktora başvurabilirsiniz.

- Ellerde siğil

Ellerimizin üst kısımlarında oluşmaktadır. Bazen tırnak bölgelerinde görülebilir. Sakın ellerinizdeki siğilleri koparmayın.

- Ayaklarda siğil

Ayklarda topuk bölgelerinde oluşmaktadır. Bazı kişiler nasır sanabilir ama uzman bir doktordan yardım alınız siğil çıkmış olabilir. Denizkestanesi battığında oluşan görüntüyü alır ve o siyah lekeler besler siğilleri ve siğillerin devamı gelebilir.

Siğil tedavi yöntemleri

Kesilir inci ağacı sütü sürülerek tedavi edilir. Sülük sürenler vardır. Led terapi yöntemleri uygulanır ama biz size doğal siğil tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Bitikisel siğil tedavisi

Karağaç, karakafesle veya gala bak kullanılarak siğil ve çıbanlarınızı tedavi edebilirsiniz. 1 su bardağı kaynar suyun içeresine atın ve 10 dakika kadar demle olduktan sonra bir tane temiz bezi karışıma batırıp çıban ve siğillerin üzerine sürünüz. Siğilli engellemek için siğili çay ağacı ingilizce ismi melale uca viridifolia yağı veya karahindiba yani taroxacum sp kökünün suyunun ile temizleyiniz. İsterseniz sarımsak veya o değerdeki soğanı ezerek siğil olan bölgeye sürünüz.

Ellerdek görülen siğil için bitkisel tedavi kayın kabuğu en eski çağlardan beri kullanılan tedavi yöntemidir. Yaş olan kısmı aşağıya bakacak şekilde siğilin üzerine sürünüz. Bunun toz olanına 3 çay kaşığı bir fincan suya ilave ediniz 10 dakika sonra ister içiniz veya siğil üzerinize sürünüz veya ikisinide aynı anda deneybilirsiniz.

Fesleğen anti virüs içerdiği siğillerin tedavisinde kullanılır.

Sütleğen ile siğil tedavisi bitkiyi yapraklarından ayırın ve sütü siğillerin üzerine damlatınız. Bu kürü haftada 3 kez deneyiniz.

Söğüt yaprağı ile siğil tedavisi iyice söğüt yaprağını eziniz ve siğillerin üzerini tamamen kapatın ve 30 dakika kadar bekleyiniz. 7 günde 3 kez uygulayın bu doğal siğil tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz. Sizde evde siğil tedavi yöntemlerini denediyseniz konu altına yorum olarak yazıp diğer bu hastalıktan müzdarip diğer takipçilerimize biliçlendirebilirsiniz.

Cildinize faydalı olacak diğer bir konumuz çatlak kremleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik