Göz farı nasıl sürülür

Göz farı sürme yöntemleri makyajın olmazsa olmazlarından birisidir. Bu yüzden size doğru far sürmek tekniklerinden bahsedeceğiz

Göz farı nasıl sürülür

Göz farı sürme teknikleri

Sıvı fondöten kullanılımı ile göz farı sürme

Göz farını sürmeye başlamadan önce göz farı bazı makyajlarda kalması önemlidir. Göz farı öncesi kullanılan sıvı fondöten göz farının hemen akmasına ve bozulmasını önler. Göz farını sürdükten sonra pudra uygulayarak göz farını sabitleyebilirsiniz.

Kaleydoskop gözler için göz farı sürme teknikleri

Daha can alıcı gözler için yüzünüze aşırıcı derece bir özen gösterip göz makyajınızı hafif kullanabilirsiniz. Özel davet ve partilerde abartabilirsiniz.

Göz farınız göz renginize göre aynı olmalıdır

Gözlerinizin hangi renk olduğu önemli değildir. Göz renginizle aynı farı uygularsanız soluk ve cansız kalacaktır. Ters renk kullanırsanız daha canlı gösterecektir.

Göz farında belirgin çizgiler

Siyah göze farı sürdüğünüzde mutlaka simetrik bir çizgi ile göz makyajınızı belirginleştirmiş olursunuz.

Göz kalemi eyeliner

Göz garı sürmeklede bitmiyor. Kalme veya eyeliner ile kirpik diplerinizi belirgin hale getirmeniz lazımdır.

Makyajda göz farı kullanımı

Her gün makyaj yapıyorsanız, göz farını abartmayınız. Renkleriniz soft ve pudra tonu olmalıdır. Giydiğiniz elbiseye göre göz farı tercih etmelisiniz. Renk olarak beyaz ve siyah tercih etmelisiniz.

Özel partiler ve davetler için göz farı

Bir davete gideceksiniz sizin için çok önemliyse gri veya siyah olmalıdır. Buğulu göz makyajı kahve ve siyah tonlarını birbirine harmanlayıp kullanabilirsiniz.

Fırçaları temizleme

Her uygulamada makyaj fırçalarınızı temizleyin hem sağlık açısından hem de cildiniz pürüz olmasın diye önemlidir. Bu sayede makyajınızda iyi gözükebilir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik