Kırmızı benler neden oluyor

Kırmızı benler neden çıkar kılcal damarların genişlemesi sonucu kırmızı benler oluşur. Kılcal damarlar ne kadar genişleme olursa kırmızı benlerde vücutta artışı o kadar çoğalır.

Kırmızı benler neden oluyor

Kırmızı benler neden olur

- Kılcal damarlardaki damarların genişlemesinden dolayı.

- Yaş ilerledikçe kırmızı benler meydana gelir. 40 yaşından sonra daha çok artmaya başlar. Daha çok vücudun gövde bölümünde olan kırmızı benler göğüs bölgesi ve karın bölgesinde oluşur.

- Kırmızı benlerin çıkma sebebi karaciğerde oluşan sorunlardan olur. Kilo sorunu olanlarda karaciğer yağlanması gibi durumlardan olur. Şayet kilo sorununuz yoksa ırsidir.

Kırmızı benlerde kanama ihtimali varmı

Kırmızı benler diğer adı kan beni olarakta bilinir. Vücudun sürtünmesinden dolayı kanama olabilir. Kanamlar hayatı önem taşamıyor, ama vücuda kirlilik ve koku oluşturabilir.

Kırmızı ben kanaması nasıl önlenir

Temiz peçete veya kağıt havlu ile kanayan bölgede bir süre beklettin.

Kırmızı ben tedavisi varmı

Sigortanın karşıladığı kırmızı ben tedavisi hastanede tedavisini yaptırabilirsiniz. Lazerle kolaylıkla bir kaç seans sonrası tedavi edlilir.

1 - 5 mm arasında olan kırmızı benler püskürtme yöntemi kullanarak tedavi edilir.

Kırmızı benler tehlikelimidir

Kırmızı benler büyüdükçe artıyor ve devamlı kanıyorsa tehlikeli olabilir. Böyle bir durum anladığınızda hemen doktora gidiniz. Doktor inceledikten sonra tedavis süresi uygulayacaktır.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik