Sivilcelere iyi gelen yiyecekler

Sivilcelere ne iyi gelir bu herkesin merak konusu aslında bizde bir araştırmak yaptık ve sivilcelere iyi gelen yiyeceklerden bahsedelim dedik.

Sivilcelere iyi gelen yiyecekler

Sivilcelere iyi gelen yiyecekler

Sivilcelere yeşil sebzeler

Yeşil sebzeler özellikle sivilcelerin oluşmasını engeller. Sivilcelere iyi gelen sebzeler sivri biber, ıspanak, yeşil kabak, pırasa, salatalık, brokoli gibi sebzeler sivilcelere iyi gelmektedir. Sivilcelere iyi gelen vitaminler A, C ve K vitaminleri yeşil sebzelerin için bulunduğu için iyi gelmektedir.

Sivilcelere için patates

C ve B vitaminleri içeren patates sivilcelere iyi gelmektedir. Demir, balık, protein ve fosfor sivilcelere çok çok iyi gelmektedir. Patates maskesi hazırlayıp sivilceli bölgelere sürebilirsiniz.

Sivilceler için sarımsak maskesi

Sarımsak herkes bilir hemen hemen her hastalığa iyi gelir bunun yanı sıra sivilcelerede iyi gelmektedir. A, B1 ve C vitaminleri barındırır. Aminoasit, mineral yönünden oldukça zengindir. Kalp ve damar hastalıklarının yanı sıra tansiyon hastalıklarınada bire birdir.

Sivilcelere iyi gelen turuncu ve sarı meyveler

Meyveler vücuttaki kan hücrelerini temizlemekle beraber kan dolaşımını hızlandırır. A ve C vitaminleri barındırdığından sivilceler için ister yiyerek, isterseniz meyve maskesi yapıp kullanabilirsiniz.

Sivilcelere balık tedavisi

Balıklar çinko içerdiğinden yüksek oranda protein, mineral ve vitaminler bakımından oldukça zengindir. Omega3 asitlerinden dolayı sivilcelere etkisi büyüktür. 30 günden bir defada olsa balık tüketin.

Sivilcelere iyi gelen vitamin ve mineraller

- A vitamini

- B6 vitamini

- C vitamini

- E vitamini

- Folik ve asit

- Krom ve silisyum

- Betacaroten ve çinko

Bu vitamin ve mineraller sivilceleri içten kurutur ve çıkmasını önler. Eczanelerde bulabilirsiniz.

Sivilce tedavisi sadece yiyecek ve içecekler değil doğal ve bitkisel sivilce maskeleri ile tedavi edebilirsiniz. Sırttaki sivilceler nasıl geçer linkinden sivilce maskesi tariflerini öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik