Yunan diyeti listesi

Yunan diyeti artık son zamanlarda oldukça popüler olan diyetler arasında yer almaktadır. Bizde termal kaplıca otelleri sitesi olarak bu diyet hakkında sizlere biraz bilgi araştırdık.

Yunan diyeti listesi

Yunan diyetinde neler yenilir ve yunan diyet nasıl yapılır.?

- Zeytinyağı Akdeniz ve ege bölgesinin ana besinidir. Yunanlılar bunu özellikle çok sık tüketmektedir. Diyet yapanlar iyi bilir yağlardan her zaman kaçınmak lazım. Zeytinyağı metabolizma sistemini hızlı çalıştırdığından tercih edilmektedir.

- Yoğurt diyet yapan bayanlar bilir yoğurt diyette olmaz olmazların arasındadır. Bağırsaklarda bulunan bakterilerin gitmesini sağlamaktadır. Kan şekerini dengelemektedir. Bu yüzden yunan diyetinde kullanılabilirsiniz.

- Sebzeler yunan diyetinde sebze bolca tüketilmektedir. Çiğ ve haşlama olarak tüketmelisiniz. Bağışıklık sistemi ve dolaşımını hızlandırmaktadır. Vitamin ve mineralleri karşılamaktadır.

- Baklagiller mercimek, fasulye ve nohut etin karşılığı olarak tüketilmelidir. 

- Deniz ürünleri ızgara şekilde tükettiğinizde metabolizma hızlı çalışır. Balık ve buna benzer deniz ürünlerinde omega 3 yağı vücudu önemli besinidir.

- Baharatlar orta şekilde baharat tüketmek yunan diyetine göre metabolizma hızlandırır ve kilo vermenizi sağlamaktadır.

- Tahıllar ölüçülü şekilde tükettiğinizde yunan diyetinde zayıflamanıza ve kilo seviyenizi korumanızda yardımcı olmaktadır. Tahıllı ekmek çeşitleri olabilir.

- Sıcak ve soğuk içecekler günlük 3 bardaktan fazla çay ve kafein içeren içecekler tüketmeniz zararlıdır. Bunun altına olabilir. Yunan diyetinde yeşil çay çok önemlidir.

Yunan diyeti nasıl uygulanır diye bakdığımızda kırmızı eten uzak durup, yeşil mercimek, yumurta ve tavuk eti olabilir. Sizde yunan diyeti yaptıysanız konu altına yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik