incir kürü

incir kürü hamile kalmak isteyen bayanların doktor tavsiyesi sonucu uygulayabilirler. Kadınlık hormonuna etkileri ve kansızlık için bire birdir.

incir kürü

incir kürü tarifleri

Yumurta gelişmesi için yapılan incir kürü

Malzemeleri

- 9 tane kuru incir

- Yarım litre su

Hazırlanışı ve uygulanışı incirlerin üstündekiş pudra şekerinden arınması için soğuk su ile yıkayınız. Suyun sıcak olmayacak özellikle dikkat ediniz. İncirleri bıçakla kesiniz ve 3 parçaya ayırınız. 15 dakika klorsuz suda kaynatın. Ilık hale gelince karşımı süzün ve yemekten 15 dakika önce aç karnına içiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler

- Yumurta geliştirmek için etkilidir. Yumurtların içleri dolu değil ise incir kürü tavsiye edilmez. Doktora danışmadan kullanmayınız.

- Her gün taze hazırlamanız lazım.

- Hamile kalmanızda herhangi bir engel veya sebep yoksa bu kürü 15 gün boyunca kullanabilirsiniz. Şayet etkisini tam göremediyseniz bu süreyi 21 güne çıkarabilirsiniz.

- Şeker hastaları kullanmasın.

Yumurta çatlatmak için incir kürü tarifi

Malzemeleri

- 3 tane havuç

- 20 tane kuru incir

- Klorsuz yarım litre kadar su

Yapılışı ve uygulanışı klorsuz yarım litre olan suyu içeresine havuçları kaynatınız. 20 tane kestiğiniz inciri ekleyiniz. 17 dakika kadar kaynatın. Her iki tencere kaynatığınız incir ve havuçları tek bir cam şişede birleştiriniz. 20 gün boyunca sabah ve akşam uygulayınız.

Önemli Not: Kaynama sırasın incir ve havuçları aynı tencerede yapmayınız.

Kansızlık için inciri kürü tarifi

Malzemeleri

- 10 tane incir

- Yarım litre klorsuz su

Hazırlanışı ve uygulanışı 10 tane inciri soğuk suda yıkayınız. İncirleri ikiye ayırınız ve sonra yarım litre klorsuz suda 15 dakika kaynatınız. Ilık hale gelince karşımı süzüp 20 gün için hazırlanmıştır. Hazırlanan kansızlık kürünü günlük taze olarak tüketmelisiniz.

incir kürü hakkında bilinmesi gerekenler

- Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmayınız.

- Şeker hastalığı olanlar kesinlikle kullanmasın.

- İncire alerjisi olanlar kesinlikle kullanmasın.

Not: Bu incir kürünü kullanan varsa konu altına yorumlarınızı bekliyoruz bilgi amaçlı.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik