Karpuz maskesi nasıl yapılır

Karpuz maskesi yaz aylarında cilt bakımı için en etkili cilt maskesi türlerinden birisidir. Güzelleşmek isteyen bayanlar bu maskeyi kullanmalarını tavsiye ederiz.

Karpuz maskesi nasıl yapılır

Cilt için karpuz maskesi çeşitleri

Cilt temizleyici karpuz maskesi tarifi

Malzemeleri

- 1 dilim çekirdeksiz karpuz

- 3 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı bir dilim karpuzu mikserde püre haline getiriyoruz. Daha sonra içeresine bal ilave edip güzelce harmanlıyoruz. Sonra da cildimize masaj yapar gibi hafifce sürüyoruz. 15 dakika sonra ılık su ile yıkıyoruz. 7 günde bir defa uygulayabilirsiniz.

Ölü hücreleri temizleyi karpuz maskesi tarifi

Malzemeleri

- 1 dilim çekirdeksiz karpuz

- 2 tatlı kaşığı doğal yoğurt

Yapılışı ve uygulanışı karpuz gine püre haline getiriyoruz. Yoğurt içine ilave ediyoruz. Yüz kısmına uyguluyoruz ve 10 dakika sonra soğuk su ile yıkıyoruz. 7 günde 1 defa uygulayınız.

Yaşlanma karşıtı karpuz maskesi yapılışı

Malzemeleri

- 1 dilim karpuz suyu yani bir su bardağı da olabilir

- 1 dilim avokado

Hazırlanışı ve uygulanışı avokadoyu kase içinde püre haline getiriniz. İçeresine bir dilim karpuzun suyunu sıkın ve karıştırın. Maske yüzünüze sürdükten 5 dakika sonra ılık su ile yıkayınız. 6 günde bir defa uygulayınız. Yüzünüzdeki yaşlanma etkileri ortadan kalkacaktır.

Karpuz ile peeling yapımı

Malzemeleri

- 1 tatlı kaşığı şeker

- 1 dilim çekirdeksiz karpuz

Yapılışı ve uygulanışı karpuzu püre haline getirin ve içeresine şekeri karıştırın. Cildinize hafifçe masaj yapar gibi uygulayınız. Cildiniz de şekerin erimesini bekleyiniz. 7 dakika sonra ılık su ile yıkayınız. Daha sonra nemlendirici krem sürün. Cildinize peeling etkisi yapan bu maskeyi 13 günde bir defa uygulayınız. 

Doğal karpuz cilt maskesini deneyen bayanların yorumlarını bu konu altına bekliyoruz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik