Kahve maskesi

Bayanlara yeni cilt maskelerinden birisi olan kahve maskesi bildiğiniz gibi hoş sohbetlerin arkadaşı olan kahve şimdide cildinize rahatlık ve nemlilik kazandıracak.

Kahve maskesi

Türk kahvesi maskesi tarifi

Malzemeleri

- 1 tatlı kaşığı türk kahvesi telvesi

- 1 çay kaşığı yoğurt

- 1 çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı tüm malzemeleri birbirine karıştırınız. Daha sonra cildinzei daha dairesel olarak sürünüz. 20 dakika sonra ılık su ile cildinizi yıkayınız. Cildinizdeki ölü deriyi atıp kadifemsi bir görünüm sağlar.

Cildi sıkılaştıran kahve maskesi yapılışı

Malzemeleri

- 1 çorba kaşığı kahve

- 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

- 1 tatlı kaşığı bademyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı bütün malzemeleri birbirine karıştırınız. Cildinize sürdüğünüz karışımı 7 dakika gibi kısa bir sürede ılık su yıkayınız. Kırmızılık ve kızarıklık oluşabilir. Bu gibi durum olursa bu maskeyi daha uygulamayınız. Gelmezse cildinizi pürüzsüz ve sıkı bir hale getirecektir.

Cilde canlılık veren kahve maskesi yapımı

Malzemeleri

- 1 tatlı kaşığı kahve telvesi

- 1 tatlı kaşığı su

- 1 tatlı kaşığı limon suyu

Yapılışı ve uygulanışı malzemeleri birbirine karıştırın. Sonra cildinize hafifce masaj yapar gibi sürünüz. Cildinize sürdüğünüz maske 13 dakika bekletikten sonra ılık su ile yıkayınız. Daha sonra da soğuk su ile yıkayınız. Cildinizin daha canlı ve berrak gözükmesi için bu kahve maskesi önemlidir. Gözenekler açılarak cildiniz hava alacak size rahatlık hissi verecek.

Önemli Not: 15 günü geçmeyecek şartı ile ihtiyaç duyduğunuz zaman yapabilirsiniz. Narin cilde sahip bayanlar tüm maskelerde bekleme süresini biraz daha yarıya indirmelidir. Kahve maskesi kullananların yorumlarını bekliyoruz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik