Bel fıtığı ağrısına ne iyi gelir

Bel fıtığı ağrısı nasıl geçer sorusunun cevabını sizler için araştırdık biraz bilgi birikimi verelim istedim. Umarım bu yazımız bel fıtığı olanların birazda olsa derdine derman olur.

Bel fıtığı ağrısına ne iyi gelir

Günlük yaşantımızın iş hayatının zorluğu, siğara, hareketsiz ve bir çok etkenin oluşmasından dolayı bel fıtığı olmaktadır.

Bel fıtığı ağrısına ne iyi gelir.

1. Soğuk kompres uygulaması

Bel fıtığı ağrısı olanlar 3 gün içinde geçmediyse ağrıyan kısma 15 dakika kadar soğuk havlu kompresi uygulamalıdır. Havlunun içeresine buz koyup bel ağrınızın olduğu bölgeye uygulayınız.

2. Bel ağrısı epzersizleri

Bel ağrısı tedavi yöntemlerinden birisi olan bel fıtığı eğzersizleri yapmanız lazımdır. Ağrınızın artmasını engeller ağrınız artmadığı için bitmesi kolay olur. Bu eğzersizler bel bölgenizdeki kasları güçlendirir ve ağrılarınızı engeller.

Bel fıtığı için yapılacak eğzersizleri nelerdir.?

  • Esneme hareketleri
  • Yere sırt üstü yatınız ve ağrıyan bölgenin altına yastık koyunuz. Bu yöntem ağrıyan bölgeye hafif bir baskı uygulayınız ve ağrının azalmasını sağlayınız.
  • Yürüyüş ve yüzme gibi sporlar yapınız. Yaparken sizden ricamız dikkatli olunuz.

3. Sıcak kompres uygulaması

3 gün bel fıtığı ağrısı devam ettiyse havlu içeresine eczanelerde satılan su torbası alın içeresine sıcak doldurun onu havlu ile sarıp bel ağrısı olan bölgeye tutunuz. Bu süre 15 dakika kadar olabilir.

Bel fıtığı tedavisi nasıl yapılır sorusunun en güzel cevabı sizler için anlatmaya çalıştık. Bakım ve güzellik kategorisinde sayfalar arasında gezip diğer sağlık sorunlarınızla ilgili bilgi yazılarımızı görebilirsiniz. Umarım bir nebzede olsa size bel ağrısı tedavisinde verilen bilgiler işinize yarar.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik