Mide ağrısına ne iyi gelir

Mide ağrısı hlk arasında artık oldukça etkili ve sancılı ağrılardan birisidir.

Mide ağrısına ne iyi gelir

Toplum olarak yediğimiz ve içtiğimiz besinlere dikkat etmeliyiz. Mide sancısına ne iyi gelir diye baktığımızda spor yaptığımızda, kim zaman aç kalındığında, heyecan, aşırı derece koşma gibi durumlarda mide sancısı çekeriz.

Mide sancıları mide bölgesinde bulunan asit miktarının artması ve organizmanın bu asitlerle mücadele gücünüzü zayıfladığında ortaya çıkmaktadır. Mide ağrısına iyi gelen yiyecekler havuç, tatlı patates, sarımsak, turunçgiller grubu yani portakal, mandalina, greyfurt gibi C vitamini içeren meyveler ve sebzelere tüketebilirsiniz.

Mide sancısına iyi gelen yiyecekler arasında özellikle o an bir parça ekmek yemeniz uygun olacaktır. Daha sonra duruma göre muz ve haşlanmış patates de olabilir. Mideye iyi gelen yiyecekler kuru kayısı, incir ve buğday kepeğinide sayabiliriz.

Eğer besinleri tüketirken direk ağızda çiğnemeden yutarsanız bu durum taş gibi midenize oturur ve sancılar yapar. Bazen yoğurt tüketimide mide ağrısıne ve sancılarına iyi gelmektedir. 

Mide sancısına iyi gelen bitki çayları zencefil, ıhlamur, kurşuburnu çaylarını tüketmenizi tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra midenize sıcak havlu veya sıcak su torbası ilede soğuk kış günlerinde gelen mide ağrılarına çözüm bulabilirsiniz. Gaz yapan yiyeceklerden ve yemeklerden uzak durun fasulye, nohut gibi yağlı yemek türlerinden uzak durunuz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik