Bolu termal kaplıcaları

Bolu termal otelleri ve bolu termal kaplıcaların faydaları ve fiyatları hakkında sizlere bilgi vereceğiz

Bolu termal kaplıcaları

Bolu termal kaplıcaları ve bolu termal otelleri fiyatları ve kaplıca sularının faydaları hakkında bilgi vereceğiz konu altına yorum atmayı unutmayın.

Mudurnu babas kaplıcası

Mudurnu merkeze 5 km uzaklıkta olan kaplıca yazın yoğun turist çekmektedir özellikle çin ve koreadan baya turist gelmekte olup şifalı sulardan faydalanmaktadır. Su sıcaklığı ortalama 37 derece olup 20 yataklı oteller çalışmaktadır kalsiyum magnezyum karbondioksit hipotonik izotermal bulunkmkatadır hangi hastalıklara iyi gelir diye merak edenlere safra yolları karaciğer metobolizma gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

Mudurnu sarot kaplıcası 

Su sıcaklığı 60 derece olup aşırı kükürt bulunmaktadır özellikle idrar yolu ile böbrek rahatsızlığı hastaları buraya gidebilir 1 senede 3 defa gidiniz tavsiye ederiz. Sodyum sülfat hipotonik maden suyu sodyum ve kalsiyum bulunmakta romatizma hastalıklarıan iyi gelmektedir

Seben pavlu kaplıcası

Bu kaplıca bir çok hatsalıklara iyi gelmektedir 5 farklı kısımda su çıkmakta olup 5 farklı derece söylenebilir 30 60 70 75 80 derecelere kadar su sıcaklığı vardır hangi hatsalıklara iyi gelir diye merkez ediyorsanız başta romatizma sonra çocuk felci cilt hastalıkloarı ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir.

Çatak kaplıcasının faydaları

Göynük ilçesine 30 km uzaklıkta olup bolu merkeze 95 km civarındadır su sıcaklığı 35 derece olup istanbula 260 kmdir özellikle romatizma hastalıklarına iyi geliyor doktorlar genelde bu kaplıcaya yönlendiriyor.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik