Ağızdan su gelmesi

Uykuda ağızdan su gelmesi neden olur. Bir çok kişi tarafından rastlanan bir rahatsızlık olan ağızdan salya akması belirtileri nelerdir.

Ağızdan su gelmesi

Ağızdan su gelmesinin bir çok nedeni vardır. Bunun için uzman bir KBB doktoruna başrunuz. Uyku esnasından ağızdan su gelmesi, geceleri salya akması ve bundan doğan ağız kokuları ve ağız yaraları dahil oluşmaktadır. Ağızdan gelen su yapışkan bir madde gibidir.

Ağızdan su gelmesi hangi yaşlarda görülür diye merak edenlere bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde oldukça sık rastlanan bir hastalıktır. Uyuyan kişi rahat nefes alamaz ve ağız bölgesi açık kaldıgından dolayı olur. Ağız bölgesinin açık kalması sonucu gece boyunca ağız içeresine baktiriler gireceğinden bu durum enfeksiyonlara da neden olmaktadır. Bu durumu ağız suyu akmasına bitkisel kürler ile tedavi edilmektedir.

Ağızdan su gelmesinin nedenleri

  • Burun eti, geniz eti, girip buna benzer solunum yolu hastalıklarının olmasından dolayı olur.
  • Mide ve yemek borusu problemlerinden oluşmaktadır. Bunlar reflü veya mide fıtığı gibi ağızdan su gelmesi nedenleridir.
  • Parazitler bu sorunun nedenlerinden. Bağırsakları parazitler bunun işaretidir. KBB veya dahilye uzmanlarından yardım alabilirsiniz.
  • Kıl kurdu isminde bir parazit getirmektedir. Uzmandan erkenden yardım almanız sizin için iyi olacaktır.

Ağızdan su gelmesini önleyici bitkisel kür

Ağızdan su gelmesine iyi gelen bitkiler 5 bardak su, 1 kahve fincanı yeşil mercime, 1 yemek kaşığı sumak.

Yapılışı ve uygulanışı 5 bardak suya yeşil mercimeği ve sumağı 13 dakika kadar kaynatın. Sonra süzün ve soğutun. Yatmadan 30 dakika önce ağız için gargara yapınız.

Ağızdan su gelmesini tedavi eden meyveler taze üzüm ve ayva yemekte ağızdan su gelmesini engelleyici meyveler arasındadır.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik