Ceviz yağı

Ceviz yağı nasıl kullanılır. Cevizin yağı da omega deposudur. En az hafta da 3 defa bir avuç ceviz yemeyi unutmayın derim.

Ceviz yağı

Ceviz yağı kullanımı

Ceviz yağı salatalarda kullanabilirsiniz. Bu sayede salatınıza lezziz bir tat katacaktır. Ceviz yağının içinde hangi vitaminler vardır diye baktığımızda omega 3 yağ asitleri, E vitamini, kalsiyum, demir, B1, B2, B3 vitaminleriyle beraber magnezyum ve fosfor bulunmaktadır.

Ceviz yağının faydaları

- Ceviz yağı ile kan dolaşımını hızlandırmak doymamış yağ ile 9 damarın daha hızlı ve esnek çalışmasını sağlar. Bu sayede kalp sağlığınız yerinde olur.

- Ceviz yağı ile cilt kırışıkları tedavisi İçeresinde bulunan yağlar ile cildiniz esnek bir yapıda olmasını sağlar. Bunun amacıda daha genç bir cilde sahip olmanızdır. Cildinizde 7 günde 3 defa uygulayın etkisini göreceksiniz.

- Ceviz yağı ile kalp hastalıkları tedavisi alfa linolenik maddesi sayesinde kalp sağlığınızı yüksek seviyeye getirir. Soğuk su balıkları, ceviz, keten, fındık ve soya yağından bolca alfa linolenik bulunmaktadır. Vücudunuzdaki toksinlerin hızlı atılmasını sağlamaktadır.

- Ceviz yağı ile mantar hastalığı tedavisi ceviz yağı ile dövülmüş soğanı karıştırınız ve mantar olan bölgelere sürünüz etkisini hızla göreceksiniz.

- Ceviz yağı ile hormon seviyesini düzenleme selenyum, kalsiyum, demir, çinko, magnezyum ve fosfor sayesinde vücudunuzun hormonal gelişimini dengelemektedir.

Ceviz yağı fiyatı 5 tl ile 20 tl arasında içeriğine göre değişmektedir. Ceviz yağı kullananların yorumları bekliyoruz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik