Tırnak sararması

Tırnaklarımız çeşitli nedenlerden dolayı doğal yapısını kaybetmektedir. Tırnak sararmasına karşı önlem almak ve çıkan tırnakların sararmasına neden olmaktadır.

Tırnak sararması

Tırnak sararmasının nedenleri

Devamlı oje sürmek tırnaklarınızı sürekli olarak oje kullanması havasız kalmasından dolayı zamanla kırılır ve sararmalar oluşmaktadır. Ojeyi güzel görüntü olsun diye süren bayanlar ara sıra normal şekilde tırnaklarını ojesiz bırakıp havalandırmak zorundadırlar yoksa sararma olur.

Eldiven kullanımı iş icabı eldivenle çalışanlar da dikkat etmedikleri sürece tırnakların da sararmalar görülür. Bu yüzden her fırsatta eldiveni çıkarmalı ve ellerinizi ılık su ve sabunla kullanıp yıkayınız.

Vitamin eksikliği vitamin ve minerallerin eksikliği sonucu tırnaklarda kırılma olur. Bu yüzden vitamin eksikliği neden oluyorsa bol vitamin içerkli besinler tüketmeliyiz.

Yaş ilerledikçe tırnak sararması ve kırılması olmaktadır. Tırnaklar eskisi kadar yenileyemez ve bu yüzden tırnak hastalığı oluşur. 

Sigara içmek sigaradaki bulunan zararlı maddeler vücudu nasıl etkiliyorsa tırnakları da kötü bir şekilde tırnak sararması hastalığına neden olmaktadır.

Temizlik maddeleri sabun, deterjan ve diğer emizlik malzemeleri kimyasal içeriklerinden dolayı sararmalara neden olmaktadır. Tırnakların üzerindeki tırnakları koruyan yağ tabakası bulunmaktadır. Bu tabaka kimyasal ürünlerden dolayı kayıp olmaktadır ve sonucu tırnak sararmasıdır.

Çeşitli hastalıkları sedef hastalığı, akciğer hastalıkları, diyabet ve tırnak mantarı hastalıklarıda tırnak kırılması ve sararmasına neden olmaktadır.

Tırnak sararması nasıl geçer

Tırnak sararması nasıl tedavi edilir şimdi sizlere bunun hakkında bir kaç tırnak tedavisi bitkisel kürlerden bahsedeceğiz.

Tırnak sararması kırılmasına doğal çözüm

Malzemeleri

  • Süt
  • Limon suyu
  • Maden suyu

Yapılışı 7 gün boyunca her gün tırnaklarızı limon suyu ile ovalayınız. 7 gün sonunda tırnaklarınızı her gün 20 dakika sütün içeresinde bekletin. Sonra tırnaklarınızı maden suyu ile yıkayınız.

Tırnak sararmasına bitkisel tedavi

Bitkisel yağlar ve şifalı bitkiler tırnak sararmasına etkili çözümler yapmaktadır. Doğa da bulunan muhtiş bitkiler menekşe yağını deneyebilirsiniz. 15 günde bir menekşe yağı deneyiniz. Menekşe yağı sadece tırnak sararmasına iyi gelmekle beraber tırnaklarınızı da güçlendirir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik