Kaz ayağı kırışıklıkları tedavisi

Kaz ayağı kırışıkları için masaj oldukça çok önemlidir. Kaz ayağı göz bölgesindeki köşe kısımlarında radyal çizgiler ve kırışıklıklardır.

Kaz ayağı kırışıklıkları tedavisi

Kaz ayağı kırışıkları simgesel olarak kuşların ayak şeklini andırmaktadır. Herkes farklı isimde bilir. Gülme çizgileri veya yaş çizgileri olarakta bilinmektedir. Genellikle 20'li yaşlarda görülmekle beraber yaşlanmanın ilk işaretleri arasındadır. 

Kaz ayağı kırışıklarının oluşmasının nedeni yaşa bağlı olarak kolajen üretiminin yavaşlaması, bayanlarda ise genelde menopoz ile gelen hormonal değişmeler sonucu olmaktadır.

Kaz ayağı kırışıkları tedavi yöntemleri

Cildi nemli tutmak genç bir görünüm için cildinizi bolca nemlendirin. Günde en az 10 bardak su için

Anti aging beslenme meyve ve sebze gibi antioksidanlar içeren gıdalar tüketmelisiniz cildinizin yaşlanmasına neden olan faktörlere karşı önlem almanıza neden olmaktadır.

Kültürel stresi azaltın çevresl stresten uzak durunuz. Cildinizin yaşlanmasını aza indirir.

Düzenli uyku uykularınızı saatinde alınız.

Toksinlere maruz kalmayı en aza indirin kimyasallar, kirlilik, ev ürünleri ve sigara dumanından uzak kalınız.

Güneşe maruz kalmayın güneş gözlüğü ve şapka kullanın.

Gülümsemek mutlu olmaya ve mutlu düşünün.

Anti aging kremler kullanmaya özen gösterin. C ve K vitaminleri içeren kremler kullanınız.

Yüz egzersizleri yapın.

Kaz ayağı kırışıklıkları için bitkisel maske tarifi

Malzemeleri

  • 3 kaşık zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı balmumu
  • 1 çay kaşığı kakao tereyağı

Yapılışı malzemeleri bir bardak su içinde kaynatınız. Sonra soğumaya bırakın ve 2 kaşık gülsuyu ekleyiniz ve karıştırın. 20 dakika boyunca yüzünüze uygulayın ve ılık su ile yıkayınız.

Kaz ayağı kırışıkları için tedavi seçenekleri

Botulinum toksini saf bir protein olan kas içine enjekte edilmektedir. Bu sayede kaslarınız gevşer. 48 saat içeresinde sonucu alırsınız. En jeksiyonun gerçekleşecek süresi 4 veya 6 ay sonradır. Yan etkisi derinizde çok hafif bir morarma olur veya enfeksiyon görülür.

Cerrahi olmayan yüz gerdirme yöntemi radyofrekans yöntemi ile de isimlendirilmektedir. Hasarlı kolejan yok etmek için ısı ile beraber radyo enerji kullanılır.  Bu diğerlerine nazaran yavaş sonuç vermektedir. 90 gün veya 6 hafta kalıcı olarak sonuç verir. 15 gün arayla 6 seans uzun vadeli için yararı gereklidir.

Dolgu şırınga ile yapılır. Kaz ayağı olanlar için çok iyi bir yöntemdir. 6 veya 9 ay gibi süre tekrar edilmesi gerekmektedir.

Vampir estetiği kan alınır ve laboratuarda işlenir. Cildin kendisinde bir yaralanma olduğunu farz edersek cildi kandırarak enjekte edilir. 

Mezoterapi aktif maddeler ile cilt içeresine enjekte edilir. C vitamini ile hyaluronik antoksidanlar kullanılmaktadır.

Kollajen indüksiyon tedavisi cildinizi yumuşatır, sonra uyuşturucu jel kullanır. dermaroller üzerine uygulanır. 6 seans 15 günde bir yapılır. 45 gün ile 90 gün sonunda pozitif bir sonuç alırsınız.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik