Çankırı termal otelleri

Çankırı termal kaplıca otelleri hakkında sizlere bilgi vereceğim

Çankırı termal otelleri

Çankırı termal otelleri ve şifalı sular faydaları nelerdir şimdi sizlere bundan bahsedecem sizde bu kaplıcalara gittiyseniz şayet konu altına yazınız.

Çavundur kaplıca tesisleri

Kurşunlu ilçesi çavundur beldesi bulunan termal kaynaktan 55 derece sıcaklıkta 47 litre saniye su çıkmaktadır belde ve gerede samsun E-80 karayoluna 1.5 kurşunlu bölgesine 9 çankırıya ise 90 km uzaklıktadır.

Su sıcaklığı olarak 40 derecedir hareketli havuzlar ise 30 derecedir romatizma hastalıklarıan kronik hastalıklara ameliyat ve travma sekellerinde yararlı olacaktır.

Acısu kaplıcası kurşunluya 5 kmdir su sıcaklığı olarak 15 derecedir safrakesesi karaciğer pankreas hastalıklarında yararlı kanda yedek alkalıyı yükseltir asit ve baz dengesini düzenler safra yollarında safra akımını artıcırı bir etki yapar ve safra birleşiminde büyük önemli rol oynar. sarılık hastalığına iyi gelir.

Şıhlar nezle suyu 13 derece su sıcaklığı mevcuttur etrafı betonla çevrilidir. 

Bozan hamam kaplıcası 17 derece su sıcaklığı mevcuttur cilt hastalıklarına iyi gelmektedir sindirim sistemini rahatlatıcı bir özelliği mevcuttur banyolarıda mevcuttur.

Kükürtlü köyü kaplıcası 20 derece su sıcaklığı bulunuyor alkalik ile toptak alkalik karbogazoz sıcaklığında kükürtlü hidrojen kokusu sindirim sistemi hastalığı olanlara tedavi etmektedir.

Hışıldayık içmesi soğanlı çayı kıyısında kayaların arasında iki yerden çıkan maden suyu başıboş olarak dereye akmaktadır sıcaklığı ortalama 20 derece su bol miktarda gazlı alkalik ile toptak alkalik bikarbonatlıdır sindirim sistemi karaciğer rahatsızlıklarından direk tedavi için önerilmektedir.

Melan içmesi kurşunlu ilçesine 20 km uzaklıktadır 21 derece su sıcaklığı bulunuyor safra kesesi karaciğer kırıklar çıkıklar mide böbrek taşı romatizma gibi hastalıklara bire bir kesin çözüm üretmektedir böbrek taşı düşürmede önerilen maden suyu olarak kullanabilirsiniz.

Maden suları çankırı ili sağlık suları olarak biliniyor su sıcaklığı 15 derecedir mide ve bağırsak hastalıklarına özellikle çok iyi geliyor.

Konu altına yorum atmayı unutmayın. sitemize reklam vermek istiyorsanız 0554 949 94 70 7/24 saat açıktır reklam fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik