Kayısı yağının saça cilde faydaları ve kayısı yağı fiyatı ne kadar

Kayısı çekirdeği yağı cilt ve saç sorunlarınızı ortadan kaldırmaktadır. Sivilce ve akneleride cildinizden temizler.

Kayısı yağının saça cilde faydaları ve kayısı yağı fiyatı ne kadar

Kayısı yağı içindeki antioksidan ve vitamin içerği bakımından zengin bir doğal kozmetik ürünüdür. Cildinizin nemlendirerek kadifemsi ve parlak bir görünüme sahip olmanızı sağlar. 

Sizde kayısı çekirdeği yağı sayesinde pürüsüz bebeksi bir görünüme sahip cildiniz olacaktır. Aynı zamanda saç bakımında kullanılan kayısı yağı saçların dökülmesine ve kepek sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Kayısı yağının faydaları

  • Cildinizin nemlendirir. Kırışıkları ve cildinizde oluşan çizgileri yok eder.
  • Egzaman ve dermatit hastalıklarını yok eder.
  • Cildinizi alerji edecek etkilere karşı korur.
  • E vitamini bakımından oldukça zengindir.
  • Güneşe karşı cildinizi korur.
  • Cilt lekelerini temizler.
  • Kayısı çekirdeği yağının içinde bulunan A vitamini sayesinde cilt tarafından hızlıca emilir.

Kayısı çekirdeği yağı peelingi kayı çekirdeği yağı ve esmer şeker karıştırınız. Cildinize uygulayınız bu şekilde cildiniz yumuşar ve parlak bir görünüme sahip olur.

Kayısı yağı kullanımı 5 damla kayısı yağını 1 bardak suya karıştırınız. Cildinize masaj yapar gibi sürünüz. İsterseniz direk olarakta parmağınıza damlatıp masaj yapar gibi sürebilirsiniz.

Kayısı çekirdeği yağı ile saç bakımı parmak uçlarınıza 5 - 6 damla kayısı yağı damlatın ve saç uçlarınıza sürünüz. Bu sayede saçlarınız canlı ve kırılmayacaktır. Daha sonra saçlarınızı bone ile sarın ve sabah olduğunda saçlarınızı ılık su ile temizleyiniz.

Kayısı yağına alerjiniz varmı yokmu bunu tes ederek anlıyabilirsiniz. Bunu anlamak içinde bir kaç damla kayısını yağını kolunuzun iç bölgesine sürün. 60 dakika sonra kızarıklık ve kaşıntı buna benzer durumlar varsa kayısı çekirdeği yağına alerjiniz var demektedir. Kayısı çekirdeğinin cilde faydaları nelerdir diye merak ediyorsanız konu linkine tıklayınız.

Kayısı çekirdeği yağı fiyatı 5 tlden başlayan fiyatlar ile aktarcılarda ve bitkisel ilaç satan firmalarda bulabilirsiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik