Saç uzatan dogal bitkisel maskeler ve saç uzatan maske tarifi

Saçlarını dogal bir şekilde artık uzatmak çok kolay tamamen bitkisel karışımlar ile saç uzatma maskeleri hazırlayabilirsiniz.

Saç uzatan dogal bitkisel maskeler ve saç uzatan maske tarifi

Cildinize hazırladığınız maskeler ile nasıl cildinizi temizliyor, hava almasını sağlıyorsanız. Aynı şekilde saç uzatma formülleri yapıp uyguladığınızda saçlarınız gür ve canlı oluyor. Bu sayede kepeklenme, kırılma ve dökülme gibi sorunlarda olmamış oluyor.

Hiç bir kimyasal karşıma başvurmadan saçlarınızı anında uzatabilirsiniz. Dilediğiniz saç modelini saçınıza uygulayabilirsiniz.

Saç uzatan dogal bitkisel maske çeşitleri

Bitkisel saç uzatma kürü tarifi

Malzemeleri

  • Limon suyu yarım olsun
  • 1 fincan keten tohumu yağı olsun
  • 1 fincan sıcak su olsun

Bitkisel saç uzatma kürünün yapılışı kaynar sıcak içeresine keten tohumu yağı ve limon suyunu karıştırınız. Ilıdıktan sonra saç diplerinize masaj gibi sürünüz. 60 dakika sonra ılık su ile saçlarınızı temizleyiniz. 7 günde 1 defa uygulayınız.

Doğal saç uzatma kürü tarifi

Malzemeleri

- 1 yemek kaşığı soya yağı

- 1 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı

- Yarım avokado 

Yapılışı avokadyo eziniz sonra üzüm çekirdeği hyağı ve soya yağını karıştırınız. Saçlarınızın dibine doğru sürünüz. 50 dakika sonra saçlarınızı yıkayınız. Yedi günde bir defa uygulayınız.

Sinameki otu ile saç uzatma

- 110 gram sinameki otu

- 1 litre su olsun

Yapılışı ateşte bir litre suyu kaynatınız. Sonra bitkiyi süzün ve suyu banyoda başınızdan aşağı dökünüz. Havlu ile saçlarınızı sarıp 60 dakika kadar bekleyiniz. Hafta bir kez deneyin.

Saç uzatan maske nasıl yapılır

- 1 tane yumurta sarısı

- 4 bardak su

- 2 havuç

Yapılışı havucu rendeleyin. 4 bardak suyun içeresinde kaynatın. Kaynama noktasına gelince ocağı kapatın ve ılıma kıvamına gelmesini bekleyiniz. Sonra süzün posasını çöpe atın. Suyun içine 1 tane yumurta sarısını katın ve karıştırınız. 7 günde bir defa deneyiniz.

Saç uzatan bal maskesi tarifi

- 1 yemek kaşığı bal

- 1 tane yumurta

Hazırlanışı yumurtanın sarısı ile balı birbirine karıştırınız ve saçlarınızın tellerine sürünüz. 60 dakika sonra ılık su ile durulayınız. 7 günde 3 defa deneyebilirsiniz.

Sarımsak ile saç uzatan maske tarifi

- 6 diş sarımsak

- 4 çorba kaşığı hakiki zeytinyağı

Saç uzatan sarımsak maskesi yapılışı sarımsakları ezin ve zeytinyağını karıştırınız. 1 gün temiz kapalı kapta bekletin. Diğer saç diplerine sürünüz ve streç filmle sarınız. 120 dakika sonunda saçlarınızı temiz şekilde yıkayınız. Bu sarımsak maskesi 7 günde 1 defa uygulayınız.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik