Bal maskesinin saça cilde faydaları ve bal maskesi tarifleri

Cildinize hiç bir yan etkisi bulunmayan bal maskesi çeşitlerinden bahsedeceğiz.

Bal maskesinin saça cilde faydaları ve bal maskesi tarifleri

Bal maskesi cildinizdeki ve saçınızdaki problemleri ortadan anında kaldırır. Zaten günümüzde balın faydalarını bilmeyen yokturdur. Cildi onarıcı özelliği bulunan bal yüz bakım maskelerine sıklıkla kullanılmaktadır.

Cildi gençleştiren bal maskesi çeşitleri

Cildi parlatan bal maskesi tarifi

Malzemeleri

- 2 tatlı kaşığı limon suyu

- 3 tatlı kaşığı bal

Yapılışı bal ve limon suyunu birbirine karıştırınız. Sonra maske hazır hale gelince yüzünüze masaj yapar gibi uygulayın. 17 dakika sonra cildinizi temizleyiniz. Bal maskesi cildinizi canlı ve parlak görünüme sunacaktır. 7 günde 3 defa uygulayabilirsiniz.

Nemlendirici bal maskesi nasıl yapılır

Malzemeleri

- 1 fincan süt

- 1 çay kaşığı bal

- 1 tatlı kaşığı doğal yoğurt

Hazırlanışı süt ve yoğurtu birbirine karıştırınız sonra içeresine balı ilave ediniz. Göz çevresi dışında yüzünüze hafifce sürünüz. 15 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayınız. Cildiniz nemli ve yumuşak kadifemsi bir görünüme sahip olacaktır.

Cildi sıkılaştırıcı bal maskesi yapılışı

Malzemeleri

- 1 çorba kaşığı bal

- 1 çorba kaşığı tarçın

Hazırlanışı bal ve tarçını birbirine karıştırınız ve homojen olana kadar karıştırmaya devam ediniz. Cildinize sürün ve 60 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayınız. Bu bal maskesi ile cildinizde siyah noktaları temizlemiş olacaksınız.

Cilt rengini dengeleyen bal maskesi tarifi

Malzemeleri

- 2 tatlı kaşığı bal

- 6 tane aspirin

- 3 çay kaşığı su

Yapılışı suyun içeresine aspirinlerin hepsini atın ve erimesini sağlayın. Aspirinler eridikten sonra balı ilave edin ve karıştırmaya devam ediniz. Hazır olan bal maskesini yumuşak hareketler ile dairesel şekilde yüzünüze veya cildinize uygulayınız. 20 dakika sonra ılık su yardımı ile bal maskesini temizleyiniz.

Cildi gerginleştirici bal maskesi

Malzemeleri

- 2 damla lavanta yağı

- 4 damla elma sirkesi

- 1 tane yumurta sarısı

- 2 çay kaşığı bal

Yapılışı kase içeresinde yumurtayı çırpın ve sonra balı ekleyiniz. Sonra da elma sirkesini ilave edin karıştırınız. 1 damla lavanta yağını da ekleyiniz. Bal maskesi hazır cilt ve boyun bölgelerine sürünüz. 7 günde 1 defaya uygulayınız. Bu maske sayesinde cildiniz gergin hale gelecektir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik