Cilt rengi açma yöntemleri ve cilt rengini açan doğal maskeler

Cilt rengi açmak artık çok kolay ve basit bir işlem bu sayede cildiniz zarar görmeyecek ve istediğiniz cilt rengine ulaşacaksınız.

Cilt rengi açma yöntemleri ve cilt rengini açan doğal maskeler

Cilt rengi açan doğal bitkisel maske çeşitleri ve Cilt rengi açma yöntemleri

Pirinçle cilt beyazlatma nasıl yapılır

Normal pilav ve sütlaçlarda kullandığımız pirinçle cildinizin rengini açabilirsiniz. Uzakdoğudaki bayanların çoğu dikkat edin genç ve beyaz bir yüze sahiptir. Bunu pirinç maskesine borçludurlar.

Limon suyu ile cilt rengi açma

Vücuda asidik özelliği sayesinde cilt beyazlatma işlemlerinde uygulanmaktadır. Yatmadan önce cildinize limon suyu sürün ve uykuya dalın. Odada ışık olmaması lazım buna dikkat edin.

Salatalık ile cilt beyazlatma

Salatlık sağlık açısından oldukça önemlidir. Yani salatalığa hiç bir doktor pehrüz demez bu yüzden salatalığı rendeleyin ve suyunu cildinize sürün kısa sürede beyazladığını göreceksiniz.

Yumurta akı ile cilt rengi açma

Bir tane yumurta akını sarısından ayrınız ve sonra iyice çırpın yanı köpürene kadar sonra cildinize sürün. Yarım saat sonra ılık su ile yıkayınız.

Domates suyu ile cilt rengi açma

Akne ve sivilcelere etkili olan domates cildinizi beyazlatma ve istediğiniz görüntüde olmasına yardımcı olmada da etkilidir. Domatesi rendeleyin ve çıkan suyu yüzünüze ve cildinize sürünüz. 20 dakika sonra cildinizi temizleyin. İsterseniz içeresine unda katabilirsiniz.

Ihlamurla cilt rengi nasıl açılır

Ihlamurun her derde deva olduğunu biliriz. Ihlamur kaynatın ve pamuk ile cildinize sürün. Mümkün olduğunca ılık sürmeye çalışın. İsteğe bağlı olarak içeresine limon da sıkabilirsiniz. Ihlamur maskesini 3 gün kullanabilirsiniz. Yatmadan önce ıhlamur kürünü kullanmaya özen gösterin.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik