Saç düzleştirme yöntemleri ve saç düzleştirici maske

Saç düzleştirme teknikleri aslında çok zor bir yöntem değildir. Bunun için elektrikli ısıtıcılar olduğu gibi bitkisel saç düzleştirici maskeler de vardır.

Saç düzleştirme yöntemleri ve saç düzleştirici maske

Saç düzleştirme yöntemleri

Fön makinesi ile saç düzleştirme

Evde bulunan saç kurutma makinesi ile saçlarını düzleştirebilirsiniz. Güçlü yüksek votlu bir fön makinesi ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Saç düzleştirici nasıl kullanılır

Bir çok marka altında satılan saç düzleştiriciler ısı seçeneği ile saçlarınızı istediğiniz düzleştirme modelini verebilirsiniz. 1 tutam saçı saç düzleştiricinin arasına koyun ve çekiniz. Bir kaç defa yaparsanız istediğiniz saç şekilini vermiş olacaksınız.

Kalıcı saç düzleştirme

Profesyonel kuaförler tarafından uygulanan saç düzleştirme yöntemi 10 ay kadar bozulmadan düz bir şekilde kalmasını sağlıyor. Bunun için saçlarınızı iyi bir analiz yaparlar ve özel solüsyonlar kullanırlar. Saçlarınız da boyasız olması lazım. Diğer bir ismi ise brezilya fönü olarakta bilinmektedir. Banyo sonrasın da bile kabarmayan saçlara kavuşacaksınız.

Saç düzleştiren bitkisel doğal maskeler

Saç düzleştiren kür tarifi

Malzemeleri

  • 1/5 bardak hindistan cevizi sütü
  • 2/5 yemek kaşığı limon suyu

Yapılışı malzemeleri bir kapta karıştırınız. Buzdolabında soğumaya bırakınız. Sonra da saçlarınıza uygulayınız. Ilık suya batırın havlu ile sarın. 60 dakika bekletikten sonra saçlarınzı yıkayınız. Düzenli olarak uyguladığınızda 21 günün sonunda saçlarınız düzleşecek ve parlayacaktır.

Saç düzleştiren maske tarifi

Malzemeleri

  • 1/5 çay kaşığı deniz tuzu
  • 2/5 çorba kaşığı badem yağı
  • 1/5 tatlı kaşığı elma sirkesi
  • 1 kahve fincanı soya yağı

Hazırlanışı malzemelerin hepsi saçları düzleştirmede etkilidir. Saçlarınıza sürdükten sonra saç diplerine ve uç kısımlarına dikkatli şekilde sürmenizi tavsiye ederim. Sonra streç filme sarın ve 2 saat kadar bekletin. 7 günde 3 defa uygulayabilirsiniz.

Saç düzleştirici krem fiyatları 20 tl başlayan fiyatları ile kozmetik mağazaları ve eczanelerde satılmaktadır.

Saç düzleştirici fiyatları 30 tl başlayan fiyatlar ile satılmaktadır.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik