Kaş çıkaran yağlar ve kaş kalınlaştırma gürleştirme yöntemleri

Kaş gürleştirme doğal bitkisel karışımlardan kürlerden yararlanabilirsiniz.

Kaş çıkaran yağlar ve kaş kalınlaştırma gürleştirme yöntemleri

Yüz ifadesi olarak kaşlar oldukça önemlidir. Düzgün kaş alamazsanız yüz şeklini bozabilir. Seyrek olan kaşlarda kaş alma işlemi oldukça zordur. Bunun için bitkisel karışımlarda ile kaşlarınızı gürleştirebilirsiniz.

Evde doğal kaş gürleştirme yöntemleri

Çam ballı kaş gürleştiren maske tarifi

Malzemeleri

  • 3 diş sarımsak
  • 3 çay kaşığı badem yağı
  • 3 çay kaşığı çam ballı

Yapılışı sarımsağı ince şekilde doğrayın ve sonra yağları ilave ediniz. 24 saat kadar karışımı kapalı bir kavanozda bekletin sonra pamuk ile kaşlarınıza sürün. Gün boyunca 2 kez uygulama işlemi yapabilirsiniz.

Hint yağı kaş kalınlaştırma kürü tarifi

Malzemeleri

  • 1/5 çay kaşığı hint yağı
  • 1/5 çay kaşığı badem yağı

Yapılışı malzemeleri birbirine karıştırınız. Kualk temizleme çöpü yardımıyla kaşlarınıza uygulayınız. Kaş ve kirpikleriniz üzerinde etkilerini göreceksiniz. Kaşlarınızda sürdükten sonra 40 saat sonra gül suyu ile temizleyiniz.

Sarımsak ile kaş kalınlaştırma yöntemi

Sarımsakları 1 fincan badem yağı beraber 24 saat kadar bekletin sonra süzün ve kaşlarınıza pamuk yardımı ile sürün. Saçlarda etkisi olduğu gibi kaş çıkarmada da etkisi vardır.

Vazelin ile kaş kalınlaştırma nasıl yapılır

- 1/5 tatlı kaşığı vazelin

- 1/5 tatlı kaşığı badem yağı

- 1/5 tatlı kaşığı lanoline

- 5 adet ceviz içi

- 3 tane fındık

Hazırlanışı malzemelerin hepsini kısık ateşte ısıtın. Sonra süzüp cam şişede dolaba koyun ve donana kadar buzdolabından çıkarmayın. Sonra kaşlarınıza her gün sürünüz.

Fındık ile kaş kalınlaştırma

Tavada 1 tane fındığı kavurun ve ılık hale getirdiğiniz fındığa kaşlarınıza sürün ve yağını yedirin. Sonra okaliptüs çayını demleyin ve süzün. Fındığı kaşlarınıza uygulayın okaliptüs ile de kompres yapınız. Düzenli şekilde uygulayınız.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik