Nane ile cilt bakımı ve nane maskesi tarifi

Nane ile cilt bakımı zararsız ve faydalı bir bitkisel krem veya maske yapabilirsiniz. Nane yaprağı cildimizdeki ölü hücreleri temizler ve cildi sıkılaştırır, cildimizdeki akne ve yağları temizler. Daha genç ve parlak bir cilde sahip olacaksınız. Nane maskesinin cildinize hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Nane ile cilt bakımı ve nane maskesi tarifi

Cildimiz içinde nane maskesi önemli bir karışımdır. Cildimizde sivilce ve siyah noktaları temizlemek ve cildimizdeki kırışıklıkları yok etmek için nane maskesi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yağlı ve karma ciltler için nane losyonu tarifi

Malzemeleri

  • Hem cildinizi güçlendirir hem de cildinizi temizler ve hücreleri açar.
  • Kuru veya taze nane 3 tatlı kaşığı olacak.
  • Sıcak su 200 ml

Yapılışı suyu kaynatı ve ocaktan alınız. İçeresine naneleri ekleyin ve 30 dakika kadar kaynatın. Sonra nane suyunu süzünüz ve sabah akşam losyonu cildinize sürünüz.

Cildi sıkılaştıran nane maskesi

- Taze nane ile cildinize bakım yaptığınızda cildiniz sıkılaşır. Cildinizdeki iltihabı yok eder.

- 1 tutam nane yaprakları

- 1 bardak sıcak su

Hazırlanışı suyu kaynatın ve taze nane yapraklarına suya atın ve 7 dakika kadar demlenmesini bekleyiniz. Sonra temiz tülbent suya bandırın ve yüzünüze düzgün şekilde yerleştirin. 17 dakika kadar uzanın ve bekleyin. Daha sonra cildinizi soğuk su ile yıkayınız. 7 gün içeresinde 3 defa yapabilirseniz yapın.

Cildi gençleştiren nane kürü tarifi

- Cildinizdeki buruşuk, kırışık ve çizgileri yok eden nane losyonu cildinizi genç tutar.

- 3 yemek kaşığı kuru nane

- 5 damla limon suyu

- 500 ml su

Yapılışı 500 ml suyu tencereye aktarınve naneleri içen atın orta ateşte kaynatın. Sonra ılıdığında limon suyunu içeresine ekleyin ve her gece uyumadan önce cildinizi temizleyiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik