Bitkisel cilt bakımı ve doğal cilt bakım yağları

Cilt bakımı için kimyasal ürünlerden çok her zaman doğal ve bitkisel cilt bakım ürünlerine yönelmeliyiz. Hatta bunları evde kendimiz bitkisel cilt bakım yağları ile formüller üretip kendimiz yapmalıyız. Hem daha güvenli olur hemde daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Şimdi sizlere bitkisel bakım yağlarından bahsedeceğiz.

Bitkisel cilt bakımı ve doğal cilt bakım yağları

Merhaba değerli termal kaplıca otelleri sitesi takipçileri yaptığımız araştırmalar sonucu bitkisel cilt bakım kremleri ve bitkisel cilt bakım maskeleri yapabilirsiniz. Bu sayede cildiniz daha canlı ve parlak olur. Cildin ihtiyaç duyduğu nemi ve hücre yenilmesini sizlere sunacaktır.

Bitkisel cilt bakım yağları

Kayısı kremi cildinizdeki lekeleri ve güneş ışınlarından oluşan yanıkları kayısı kremi ile yok edebilirsiniz. Kayısı yağı ilede cilt bakım maskesi oluşturabilirsiniz.

Buğday yağı pürüsüz ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız. Aktarlardan doğal buğday yağı almanızı tavsiye ederiz.

Kantaron yağı iki çeşit bulunur bunlardan birisi sarı kantaron yağı ve kırmızı kantaron yağı olmak üzere bunlar cilt lekelerine ve ciltte oluşan yaralara iyi gelmektedir.

Jojoba yağı cildiniz temizleme ölü hücreleri yok edip nemli bir cilt sahip olmanızı sağlamakla beraber saç bakımında kullanılmaktadır.

Soya yağı cildinizdeki kırışık ve çizgileri soya yağı iel yok edebilirsiniz. 

Üzüm çekirdeği yağı cildi canlandıran bu yağ cildinize uyguladığınızdan andan itibaren cildinizdeki asık surat görüntüsü yok eder. Yüzünüzdeki terleme ve cilt sarkmalarını önler.

Pirinç suyu ile cilt beyazlatma

3 su bardağı pirinci temiz bir cam kasede koyun ve üzerini aşacak şekilde su ilave ediniz. Pirinci hafif hafif ovalayın ve suyun rengi beyaz olunca pirinci süzün ve bu suyla yüzünüzü veya cildinizi yıkayınız. 7 günde 1 defa uygulayın bu sayede cildiniz beyazlanacaktır.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik