Yüz gerdirme hareketleri ve yüz kırışıklıklarını giderme yöntemleri

Yüz gerdirme hareketleri cildinizdeki kırışıkları çok kısa sürede kurtulabilirsiniz. Cildinize bu sayede ameliyat ve kimyasal kozmetik ürünlerini kullanmadan kurtulabilirsiniz. Kırışıklıkları gideren hareketleri uygulayabilirsiniz.

Yüz gerdirme hareketleri ve yüz kırışıklıklarını giderme yöntemleri

Daha genç bir cilde sahip olmak isteyen bayanlar ve baylar kaşlarınızın aşağı doğru sarkması, göz çevrelerinde torbalar ve bununla gelen yaşlılık hissi sizi psikolojik olarakta rahatsız etmektedir. Sizde bu yazımızı dikkatli okuyup yüz germe yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Yüz germe hareketleri

Boyun kırışıklıkları başınızı kaldırın hafifce yukarı doğru yavaş hareketlerle kaldırınız ve sonra iki elinizi kullanıp boynunuzdan çenenize kadar aşağıdan yukarı hareketlerle krem sürerek masaj yapınız.

Stres giderici hareketler insan sağlığının en çok zararlı olan stres bir an önce kurtulmak istiyorsanız işaret ve orta parmaklarınızı kullanıp şakaklarınıza masaj yapınız.

Yüz kasları çalıştırma kaşların olduğu bölgeye orta parmağınızla kaşlardan şakaklara kadar ovalayınız. Bu hareketleri derin nefes alıp 3'er defa uygulayınız. Bir seferinde kaşların üstünden uygulama yapıp diğer sefer ise kaşların alt bölgelerine şakaklara doğru masaj yapınız.

Doku bölgesini güçlendirme burun kanatlarından orta parmaklarınıza baskı uygulayınız. Elmacık kemiklerinden kulak kısmına kadar dairesel hareketlerle masaj uygulayınız.

Geriliminizi azaltın bulunduğunuz ortamdan ses çıkaran tüm aletleri kapatıp ellerinizi ısınma hareketi yapar gibi birbirine sürünüz. 60 saniye ellerinizi sürttükten sonra yüzünüze götürün. Düşünlerinizi gözlerinizi kapatın ve soyutlanmaya çalışın.

Kaşlarınızı kendine getirin kaşların başlangıç bölgesi baş ve işaret parmaklarınızı koyup baskı uygylayın ve kaşlarınızın sonuna kadar götürün. Uygularken kaşlarınızı hafifce yukarı kaldırın doğru baskı uygulayıp gün içeresinde 6 defa uygulayınız.

Yüz ifadenizi belirginleştirin yüz ifadenizde belirginlik istiyorsanız şayet burun kısmınızı parmaklarınızı yerleştirin ve ilk olarak elmacık kemiklerinin altına burun kısmından kulağa kadar biraz baskı yapıp masaj yapabilirsiniz.

Alın kırışıklarını giderin alın kısmına iki elinizle alnınızın orta kısmından şakaklara doğru baskı uygulayıp masaj yapın. Bu uygulama 15 kez gün içeresinde deneyiniz. Kırışıklarınızı düzenli hareketler yapıp azaltabilirsiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik