Ponza taşı nasıl kullanılır ve ponza topuk taşı ne işe yarar

Ponza taşı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir. Ayak sağlığı konusunda en büyük yardımcınız ponza taşıdır. Ortaya çıkabilecek veya mevcut durumda bulunan problemleri ortadan kaldırmak için etkili bir taştır. Ponza taşı ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bu konumuzda cevaplayacağız.

Ponza taşı nasıl kullanılır ve ponza topuk taşı ne işe yarar

Ponza taşı nedir

Pomza isminde bilinmektedir. Volkanik kayalardan oluşmuştur. Ponza taşı insan vücudunda bir çok probleme iyi gelmektedir. Volkanik cam yapısından olan farklı biçimlerde hayatımıza giren ponza genellikle ayak bakımında kullanılmaktadır. Bunun için bir çok tedavi seçenekleri vardır.

Türkiye'de ponza taşı en çok topuk tedavisinde kullanılmaktadır. Topuk bölgenizde oluşan sertleşme ve kalınlaşmaları ponza taşı ile ortadan kaldıracaksınız.

Ponza topuk taşı nasıl kullanılır

Herkesin bildiği üzere topuklarda oluşan sorunları anında ortadan kaldırır. Bu ürünü kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bilinç kullanım sonra kayaç yapısı bulunduğundan deformasyon olmaktadır.

Ponza topuk taşı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

  • İlk önce hijenik etkenler son derece önemlidir. Bu sebepten dolayı her banyo yapacağınız zaman uygulamanız gerekmektedir.
  • Her akşam düzenli olarak ayak bakımını yapmak zorundasınız.
  • Ponza topuk taşı kullandıktan sonra topuk kısmını yumuşatıcı ve deformasyon engelleyici bakım ürünleri kullanabilirsiniz.

Topuk bölgesinde hijen nasıl sağlanır

Ayaklarınızın topuk kısmında hijen için ve ilerde sıkıntı yaratacak süreçlerin oluşmaması için ayaklarınızı her akşam düzenli olarak yıkayınız. Sonra ponza topuk taşını kullanın.

Önemli Not: Ponza topuk taşı kullananların yorumlarını bekliyoruz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik