Diyarbakır kaplıca otelleri

Diyarbakır termal kaplıca otelleri fiyatları ve kaplıcaları hakkında sizlere bilgi vereceğiz

Diyarbakır kaplıca otelleri

İnsanlar termal kaplıcalara hastalıklarına veya ileride hastalık oluşturabilecek etmenlere karşı şifalı ve kükürtlü sulara giderler çoğuları Türkiye^nin 81 ilinde ve ilçelerdeki kaplıcalara giderler bizde bu siteyi kurarken zaten il ve ilçe köy yayladaki kaplıcaların bilgilerini verelimde dedik.

Şimdiki ilimiz diyarbakır kaplıcalarının faydaları ve fiyatları hakkında hangi hastalıklara iyi gelir bunlar hakkında bilg vereceğiz.

Diyarbakırda kaplıcanın işletmesi belediye tarafından yapılmaktadır büyük ve küçük paşa denilen tarihi hamamı mevcuttur ailesi ile gelenlere özel aile yerleri yaklaşık 800 üzeri yatak bölümü bulunmaktadır diyarbakır kaplıcalarının özellikleri kaplıca suyunda sodyumlu bikarbonatlı klorlu sülfatlı iyotku bromürlü iyodürlü kükürtlüdür 50 derece su sıcaklığı vardır 10 eman php değerine sahiptir fakat içme olarak uygun değildir.

Diyarbakır kaplıcasının 4 mevsim hizmet açık ama şifa amaçlı geleceksiniz haziran ile eylül arasını öneririz bunun yanı sıra kalp yetmezliği olan hastalar doktor tavsiyesi olmadan denemesinler risk teşkil edebilir.

Diyarbakır'da diğer bir kaplıcada anakaris kaplıcası karaciğer sarılık böbrek taşlarına iyi geldiği içme olarakta kullanıldığı söylenmektedir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik