Göz altı torbaları ameliyatı nasıl yapılır ve göz altı torba ameliyatı fiyatı ne kadar

Göz altı torbası ameliyatı genelde uykusuz kalan kişilerde göz altlarında torba oluşur. Buna istinaden göz altı ameliyatı gerekmektedir. Buda ilerleyen yaşlarda olur. Göz altının şişmesi ve göz altında çukurların oluşmaktadır. Göz altı torbası ameliyatı ne kadar sürer diye merak ediyorsanız. Ortalama bir saat kadar sürmektedir.

Göz altı torbaları ameliyatı nasıl yapılır ve göz altı torba ameliyatı fiyatı ne kadar

Göz altı torbası ameliyatı nasıl yapılır

Göz altında oluşan torbaları ve şişlikleri gidermek için yapılan esetetik operasyonudur. Göz kapağının aşağı doğru çekilir. Tehlikeli bir komplikasyondur. Göz kapağından fazla deri alınması sonucu ortaya çıkar: Flebin yanlış dikilmesi durumun da göz kapağı aşağı doğru düşer. Bu gibi durumları engelemek için lokal anestezi gerekmektedir.

Göz altı torbası ameliyatı sonrası kaç gün hastanede yatılır diye merak edenler için hiç yatma ihtiyacınıza gerek yokturdur. Göz altı torbası ameliyatında şişlik ve morluklar oluşur bu doğal bir durumdur. Sakın panik yapmayınız. Bir kaç gün içeresinde gitmektedir.

Göz altında bazı izler bulunur.  Bu izler biraz zaman sonra geçmektedir. Göz altı torbası ameliyatında hangi ilaçlar kullanılır diye düşünürseniz antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar kullanılır. Göz altı torbası ameliyatında dikişler kaç gün içeresinde alınır diye soracak olursanız 6 günün sonunda dikişleriniz alınır. Göz kapağının ise son hali 3 ile 6 ay arasında ortaya çıkar.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik