Mayasıl neden olur belirtileri nelerdir ve mayasıla ne iyi gelir

Mayasıl nedir. Makat kısmında şiddetli kaşıntılı bir hastalıktır. Çok aşırı şekilde kaşıntı sunar. Mayasıl hastalığı hangi aylarda görülür. Genellikle yaz aylarında daha çok görülmektedir. Halk arasında mayasur diye dillendirilmektedir. Bunun bitkisel ve ameliyatlı tedavi yöntemleri vardır.

Mayasıl neden olur belirtileri nelerdir ve mayasıla ne iyi gelir

Mayasıl nasıl anlaşılır ve belirtileri nelerdir

En sık görülen belirtisi aşırı derecede kaşıntı olmasıdır. Devamlı kaşıntı sunmaktadır. İç çamaşırınızda kötü kokuya neden olmaktadır. Göze görülebilen akıntılar da oluşmaktadır. Bebeklerde gördüğünüz pişiğe benzemektedir. Tedavisi basittir ilaçlar ile tedavi edilmektedir.

Mayasıl nasıl teşhis konulur

Mayasıl erkekler de bayanlara nazaran daha çok görülmektedir. Muayeneyle teşhis konulmaktadır. Çamaşırı kirleten ve kokusu olan bir hastalıktır.

Mayasıl sebepleri nelerdir

  • Çok fazla temizlik çok aşırı sabun kullandığınızda cildi koruyan tabaka yok olur.
  • Baharat bol bol tüketirseniz.
  • Domates, çikolata, patlıacan yerseniz olur yiyorsanız aşırı derece de bırakın.
  • Fazla kilo olanlarda nem artar ve oluşur.
  • Terleme aşırı sıcak havalarda olur.
  • Fazla oturmak bölgenin hava almadığından dolayı oluşur.
  • İç çamaşırını sıklıkla değişiniz.

Makatat kaşıntısına hangi ilacı kullanılmalıdır diye soranlar pruzon kullanın.

Mayasıl hastalığının tedavisi 

Bu hastalık için üretilmiş olan yukarda yazdım pruzon merhem kullanmanız. Kortizonlu merhemler kullanabilirsiniz. Çok fazla kullanmayın yan etkisi bulunduğundan kısa süreli kullanmalısınız. Kaşıntı geçse bile 3 gün daha tek doz pruzon kullanmanızı öneririz.

Mayasıla bitkisel tedavi yöntemleri

Sizler için araştırdık ve mayasıla iyi gelen otlar nelerdir diye bir buluş yaptık. şimdi size yazdığımız otları kaynatın ve suyunu içiniz. Asma yaprağı, mayasıl otu, mürver çiçeği, ebegümeci, sığır kuyruğu yaprağı, selvi kozası, at kestanesi kabuğu ister bunları tek tek isterseniz hepsini birbirine karıştırınız veya 2şer, 3er şekilde size kalmış deneme yanılma ile yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik