Pembe göz makyajı nasıl yapılır ve kolay göz makyajı yapma teknikleri

Bayanların en çok özel davet ve düğünlerde yapmak istediği makyajı tarzı ve modeli olan pembe göz makyajı yapımı nasıl olur. Menekşe, mavi, koyu kahverengi gözler için pembe göz makyajı profesyonel şekilde sizlerde bu yazımızı okuduktan sonra kusursuz şekilde yapacaksınız.

Pembe göz makyajı nasıl yapılır ve kolay göz makyajı yapma teknikleri

Pembe göz makyajı nasıl yapılır

Yüz makyajına ve giydiğiniz kıyafe uyumlu hale getirmek için pembe göz makyajı yapmak istiyeceksiniz haliyle bunun için kara kara düşünmeniz gerek yok edeğerli hanımlar ve genç kızlar. Sizlere maddeler halinde sırasıyla anlatacağız bu maddeleri okuyup uyguladığınızda kusursuz bir pembe göz makyajı ortaya çıkmış olacaktır.

  • İlk önce göz çevresini likit kapatıcı ile aydınlık şekle getiriniz. Bunun nedeni göz makyajının dayanıklı ve sabit kalmasıdır.
  • İkinci olarak açık pembe far apliktör ile göz üzerinin tamamına sürünüz. Göz kapağı tamamen renk olarak açık pembe olması lazım.
  • Mürdüm renkte far kullanın pembe renk alt tonuna gölge yapmanız lazım. Gölge işlemi aplikatörün uc kısmında mürdüm farla göz çukur kısmına bir yay çiziniz. Aşağı doğru bombe veriniz. Gölgenin mürdüm rengiyle yapılması önemli bir etkendir. Pembe renk tonuna en iyi yakışan renktir. Mürdüm rengini farla göz kısmının altına aplikatör ucuyla çizmeniz gerekir. Çekilen hat göz pınarına kadar uzatılması gerekir.
  • Sonra siyah eyeliner ile üst kiprikleri düzgün çizmeniz gerekir. İsteğe bağlı olarak şakak kısmına kadar çıkarmanız gerekebilir. Bunu yaptığınız da gözler çekik duracaktır.
  • Göz alt kısmına sürülen açık pembe fardan aplikatör uc kısmına tekrar sürün. Göz altına çekilen yerden tekrar gidiniz. Bu sayede göz pınarları da açık pembe farla renklenmiş olur. Asıl amaç göz makyajının pembe tonlarda olmasıdır. Gölge renkleri derinlik vermek için kullanabilirsiniz.
  • Kaşları daha dolgun bir hale getirmek için kahverengi kaş kalemi şekil verin ve sert hatlardan kaçınınız. Kalemin ucu yumuşak olması lazım ve uygulamadan önce kaşlarınızı kaş fırçası ile belirgin hale getiriniz.
  • Son hamle dolgunluk veriniz ve kıvırma özelliği yüksek bir rimelle kirpiklere iki kat rimel sürünüz. Pembe tonlarda makyajınızın etkisi artacaktır. Doğru rimel sizi daha şekil gösterecektir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik