Bitkisel çayları hangi hastalıklara iyi gelir ve bitkisel çaylar neye iyi gelir

Bitki çayları hangi hastalıklara iyi gelir. Bunun yanı cilt bakımında kullanılmaktadır. Zaten bu tarz faydalı konuları sitemizde bakım ve güzellik kategorisinde bulabilirsiniz. Aktarlardan veya doğadan kendiniz kolayca temin edebilirsiniz. Yapılışları zaten kolaydır.

Bitkisel çayları hangi hastalıklara iyi gelir ve bitkisel çaylar neye iyi gelir

Bitkisel çayların hastalıklara ve cilde faydaları

Zencefil çayı soğuk algınlığı, grip, öksürük gibi rahatsızlıklarda etkilidir. Balgam sökütücü özelliği mevcuttur. Vücudu dinç tutmak için etkilidir. Gün içeresinde yemekten sonra içebilirsiniz.

Form çayı isminde zaten anlaşıldığı gibi kolestrolü ve tansiyon düzenleyen yağları parçalayan doğal bir zayıflatıcı çaydır. Vücuttaki asit ve toksinleri atar iştah kapatan bitkisel çaylardandır.

Defne çayı eklem, kas ağrılarına iyi gelen çay türüdür. Safra sökütücü ve iltihabı vücudunuzdan atar.

Bamya çiçeği yağı antiseptik özelliği vardır. Kanı temizlemekle beraber şeker hastalığı, kandaki şeker oranını düzenler.

Kereviz tohumu çayı prostat düzene getiren bitkisel çay çeşididir. Vücudunuzdaki kanı temizleme özelliği bulunmaktadır.

Ayrıkotu çayı neye iyi gelir diye merak ettiğinizde kabızlığa, basur rahatsızlıklarına iyi gelmekle beraber kanı temizler. Bağırsaklardaki parazitleri temizler. Hemorotit olan hastalarda kullansınlar.

Kantaron çayı sinirleri alır ve sizi sakin bir insan yapar. Zihinsel yorgunluk problemini ortadan kaldırır. Kalp çarpıntısını giderir.

Okaliptüs çayı göğüs yumuşatma ile bronşit hastalıklarına iyi gelir. Boğaz bölgesindeki mikropları da temizler. Ateş hastalığı olan kişilerde bu çayı kullanmalı.

Hindiba çayı karaciğer hastalıklarına iyi gelmektedir. Sakinleştirici özelliği vardır. Mide ağrılarına iyi gelir. 

Meyankökü çayı böbrek hastalıklarına iyi gelmektedir. Taş düşürme özelliği vardır. İdrar sorunu olanlarda kesin kullansın.

Civanperçemi çayı menapoz dönemindeki bayanlar kullansın. Kadın hastalıklarına iyi gelir. Midedeki gazı alır.

Ebegümeci çayı gastrit, ülser, mide yanması gibi sorunları ortadan kaldırır. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Sizi dinç tutar. 

Funda yaprağı çayı tansiyon hastalıkları olan kişilere bu bitkisel çayı tavsiye ediyoruz. Kan şekerinizi dengeler ve yağlanmayı engeller.

Değerli site takipçilerimiz sizlere bitkisel çayların çeşitlerinden bahsettik. Sizinde ilave etmek istedikleriniz varsa konu altına yorum attınız.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik