Moskova ve petersburg gezilecek yerleri ve gece kulüpleri eğlence mekanları

Yurt dışına tatile mi gideceksiniz. Nereye gideyim ne yapayım diye düşünmeyin. Moskova ve St petersurg sizlere öneririz. Burada bir taraf soğukken diğer taraf kalabalık ve bir medeniyet görmeye gidersiniz. Seçim sizin olmadı ikisine birden gidiniz.

Moskova ve petersburg gezilecek yerleri ve gece kulüpleri eğlence mekanları

Moskovanın hayatı hareketli ve kalabalıktır. St petersburg yeni evlenen çiftler için romantik bir ortamdır. Tarihi etkinleri ve yaşadıkları coğrafi konum itibari ile iki şehrinde kendisine özel güzellikleri vardır. Bunu yaşamadan bilemezsiniz.

Moskova ve st petersburg arasındaki farklar nelerdir

  1. Sovyet yapılarına rastlanmaktadır. Moskova'da yükselen büyük apartmanlar eski sovyet tarhini yaşatmaya çalışmaktadır. Bunun yanı sıra orta çağ uzanan moskova kubbeli yapıları bulunmaktadır.
  2. St petersburg pastel renkler ve klasik mimarisi ile görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. İtalyan mimarlar tarafından yapılmaktadır.
  3. Petersburg ve moskova turistlerin yoğun merkezi olarak bilinmektedir. Şehirde yabancı turistlere yardımcı olacak levhalar ve tabelalar bulunmaktadır. St petersburg moskova'ya göre yabancı misafirlere etkin dil desteği vermektedir. Mesala bir resturant yemek yiyeceksiniz ingilizce, fransızca ve ispanyolca yemek menüleri bulunmaktadır.
  4. Moskova kendini rahat ve ferah hissi vermektedir. Şehirde bir çok noktada gözletleme ve gözleme yerleri bulunmaktadır. İlk gelenler dikkatli olsun sokaklarındaki dairesel yapı sebebiyle yol bulmakta sıkıntı çekerler. St peterburg daha çok gösterişli olduğundan büyük bina ve yapısal heykeler yüzünden sıkışmışlık görüntüsü vermektedir. Burada yol daha çok çabuk bulursunuz.
  5. Moskova'da yaşan çok hızlı akar. Günün nasıl geçtiğini anlamazsınız. Moskovanın nüfusu ne kadardır diye merak edenlere 11 milyon nüfus vardır. 182'ye yakın metro istasyonu bulunur. St petersburg sanki emekli şehri gibidir. Ağır ağır çevrenizi gözetleyebilirsiniz. St petersburg nüfusu ne kadar diye soracaksınız hemen söylim 5 milyon kadardır.
  6. Moskovanın tarihi yerleri arasında modern şık müzesi, lumiere kardeşler galerisi, puşkin müzesi sanatsal değer taşımaktadır. St petersburg tarihi yerleri ise yıllardan beri avrupa ülkelerine açılan kapı olarak bilinmektedir. Opera, sergiler, baleler, müzeleri bulunmaktadır.

Moskova ve St petersburg giden arkadaşların yorumlarını konu altına bekliyorum.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik