Beyrut nasıl bir yer ve beyrutun gezilecek yerleri

Beyrut orta doğunun en güzel tatil şehirlerinden birisidir. Çoğu insan doğunun parisi olarakta görür. Lübnan'ın akdeniz kıyısında bulunan yarımadada yer almaktadır. Beyrut nerenin başkenti diye soracak olursanız Lübnanın başkentidir.

Beyrut nasıl bir yer ve beyrutun gezilecek yerleri

Gelin sizinle şöyle bir beyrut gezisi yapalım. 5000 yıllık tarihi olan beyrut tamamen arkeolijik gezi yapmak isteyenlerin yeridir. Sahil boyunca gezince dinlenmeke için güvercin kayalıkları dinlenenebilirsiniz. Burada kahvenizi içip manzarayı seyir edebilirsiniz.

Beyrutun tarihi yerleri arasında ulusal mezüesi bulunmaktadır. Lübnanın tarihi sanki buradadır. Roma ve yunan imparatorluğu etkisinde kalmaktadır. Mısır heykelleri ve arap hanedanlığının mozaikleri görülmektedir.

Sanatsal açıdan beyrut music hall starco yerleri bulunmaktadır. Genç, yaşlı her yaştan insanı burada dans edip eğlenirken görebilirsiniz. Canlı müzik ve dj'ler bulunmaktadır. Beyrutta hangi müzik türleri dinlenir rock ve jazz müzikleri ön plandadır.

Beyrutun yemekleri tatlıları nelerdir diye baktığımızda kuzu, çam fıstığı, falafel, humus ile yapılan yemekler bunun yanı kibbeh beyurt aç kalmaz. Sanki biraz içli köfte diyebiliriz.

Beyrutun gezilecek yerleri arasında şehirin yeniden inşasını göreceksiniz. Eski musevi mahalleleri ve st george katedrali, roma kalıntılarını sizlere hayranlık uyandıracaksınız. Martyrs meydanın ise Mohammed al Amin Camii bulunmaktadır. Bu camii gördüğünüzde sanki Sultahahmet camiisini görmüş gibi olacaksınız. Beyrut uçak bilet fiyatları aslında çokda pahalı değil gidip bir hafta takılın.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik