Türkiyenin gezilecek turistik yerleri

Türkiye'nin en güzel gezilecek yerleri nelerdir. Yurt dışından gelecek olan turistler nereleri gezmeli veya yurt içinde duran vatandaşlarımız ailesi ile nerelere yazın tatile gidebilir. Nerelerde ailesi veya arkadaşlarıyla eğlenebilir.

Türkiyenin gezilecek turistik yerleri

Maltanın gezilecek yerleri

145 Türk devlet adamı ceza olarak maltaya sürmüşlerdir. O dönemlerde adaya ulaşmak zordur. Mavi temiz berrak sularda yüzmek iyidir.

Bodrumun gezilecek yerleri

Ünlü yazar cevat şakir kabaağaçlı diğer adı ile halikarnas balıkçısı sürgün yeri olarak bilinmektedir. Sürgünden 25 yıl kadar bodrum'da yaşamıştır.

Rodos

Ünlü yazar ahmet mithat efendi kitaplarında rodos çokca yer vermiştir. Rodosun daracık sokaklarında bembeyaz evleri ve çam ağaçları ruhsuz insanı bile şair özellikleri sahipken bir yazarın en verimli geçirmeştir.

Bozcaada 

Osmanlının sürgün yeri olarak kullanılmıştır. İnsan bozcaadayı gördükten sonra yerleşmiş olabilirsiniz. Bu evler sokaklar gerçekler dalga dalga üzerine gelen huzur vardır.

Midilli

Yunus nadi ve namık kemal gibi popüler yazarların suçlarından dolayı buraya ayvalık karşısında bulunan midilli arasına sürgün olmuşlardır. Meşe ve çam ağaçları ile sağlık ve ömür uzatan yerlerdir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik