Tallinn nerenin başkenti ve tallinn gezilecek yerleri

Tallinn estonya'nın başkentidir. 13 yüzyıl şatolarıyla bir masal dünyasına andırıyor. Caddeler arnavut kaldırımlı iki kişi yürümekte zorluk çekmektedir. Renkli tarihi evler rüya gibi orta çağ kentidir.

Tallinn nerenin başkenti ve tallinn gezilecek yerleri

Tallinnnin gezilecek yerleri eğlence mekanları gece kulüpleri yemekleri tarihi yerleri hakkında sizlere detaylı bilgi verecem.

Orta çağ döneminin yaşadığı ev 180 cm boyunda replikasına göz atabilirsiniz. Şehir müzesi biraz daha karanlık ve 3 kattaki enstalasyon bulunmaktadır. Sovyet dönemi materyallerinin yanı sıra ikinci dünya savaşında sonra işkence görenler kalmıştır.

En güzel ve lezzetli yemekler için şık tarih kokan resturantlar inşa edilmiştir. Görenlerin ortamdan ayrılmak istemediği kadar ve iştahınızı açan bir dekora sahiptir.

Bura hristiyanların ibadetini yapacağı aziz nikolas kilisesi bulunmaktadır. 8 asırlık din burada insanların gözler önüne sergileniyor. Tallinn müzik anlayışında hafta sonra org resitallerini dinleyebilirsiniz.

Tallinn alışveriş merkezleri olarak dar sokaklar ve kaldırımlar katariina gild zanaatkarlar seramiğe, eşarp ve yün dokumalar el işleri mevcuttur. 

Şehir merkezine hoş bir manzara olan kadriorg sarayı yemyeşik bahçesi bulunmaktadır. Bisikletle turlar atabilirsiniz. Köpeklerinizi gezdirenleri görebilirsiniz. Rus çarı estonya ele geçirişine istinaden inşası yapılmıştır. Estonya tallinn uçak bileti fiyatı 49 € olarak atanmıştır

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik